Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Warsztaty biblijne u sióstr służek

W domu generalnym Sióstr Służek NMP Niepokalanej w Mariówce odbyły się zajęcia warsztatowe z zakresu apostolatu biblijnego. Uczestniczyły w nich siostry postulantki, nowicjuszki i juniorantki.

Zajęcia na zaproszenie matki generalnej zgromadzenia Mirosławy Grunt poprowadził ks. Jacek Kucharski, wykładowca biblistyki, przewodnik po krajach biblijnych i moderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej.

Warsztaty obejmowały egzegezę tekstów Nowego Testamentu, archeologię biblijną oraz formy szeroko pojętego apostolatu biblijnego ze szczególnym uwzględnieniem pracy w grupach biblijnych.

- To bogactwo przekazanych treści pozwoliło nie tylko lepiej zrozumieć Pismo Święte, ale poznać realia biblijnego świata i historii zbawienia. To wszystko owocować będzie w przyszłości w rozwoju duchowym sióstr. Ułatwi też siostrom pracę w grupach biblijnych i szerzenie apostolatu biblijnego, który jest tak bardzo dzisiaj potrzebny tym, do których zostaniemy posłane - mówią siostry mistrzynie Ewa Biernacka i Monika Samol.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama