Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kaplica adoracji w Pionkach

W kaplicy dolnej kościoła NMP Królowej Polski w Pionkach wierni mogą codziennie indywidualnie adorować Najświętszy Sakrament.

Kaplica adoracji została otwarta w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. - To jest dzień, który szczególnie pokazuje, że jak w życiu tych apostołów, tak też w każdej historii ludzkiego życia Pan Bóg może działać cuda, o ile Mu na to pozwolimy - mówi proboszcz ks. Mariusz Wincewicz. - Zapraszam każdego dnia w godz. 7-19 do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy dolnej kościoła NMP Królowej Polski w Pionkach, by tu Chrystusowi mówić o codziennych sprawach swojego życia i pozwolić Mu się prowadzić każdego dnia - dodaje.

Myśl utworzenia kaplicy adoracji zrodziła się w październiku 2019 r., kiedy w parafii rozpoczęły się 33-dniowe rekolekcje wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi, w których uczestniczyło prawie 200 osób. - Były rozmowy, a zaraz później pierwsze działania projektowe i zbieranie pieniędzy na ten cel. Wybór padł na kaplicę w dolnym kościele, gdzie obok znajduje się Grota Narodzenia - wyjaśnia ks. Wincewicz.

Prace rozpoczęły się w grudniu. - Została zamówiona nadbudowa nad tabernakulum, by tam bezpiecznie za szybą umieścić na specjalnie przygotowanym tronie nową monstrancję, którą w dniu bierzmowania, tj. 26 czerwca, pobłogosławił bp Henryk Tomasik. Do kaplicy zostały kupione ławki oraz meble do prezbiterium - fotele do miejsca przewodniczenia, ławki dla służby liturgicznej, stoliki - wylicza proboszcz.

Kapłani dziękują wszystkim, którzy duchowo i materialnie wspierali i wspierają to dzieło. - Jako duszpasterze ufamy, że będzie to kolejne miejsce na mapie naszej diecezji, by tu doświadczać Bożej miłości i czerpać duchowe siły do życia - mówi ks. Wincewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama