Nowy numer 44/2020 Archiwum

Apel wyborczy Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej

"Nikogo z nas nie powinno zabraknąć przy urnach wyborczych" - piszą członkowie Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej.

Przed II turą wyborów prezydenckich Akcja Katolicka wystosowała apel zachęcający do udziału. Oto jego treść:

"Dziękując Opatrzności za wielki dar wolnej Ojczyzny, zdajemy sobie sprawę, że dar ten jest jednocześnie zadaniem, a Ojczyzna, to »wielki zbiorowy obowiązek« (C.K. Norwid). Dziś to zadanie i obowiązek wyrażają się także w świadomym i odpowiedzialnym udziale w wyborach Prezydenta Rzeczpospolitej, a także w podjęciu żarliwej modlitwy w intencji Polski.

Zwracamy się zatem z apelem do wszystkich członków naszego stowarzyszenia o podjęcie tego obowiązku: Nikogo z nas nie powinno zabraknąć przy urnach wyborczych. Zachęcajmy też do tego naszych bliźnich, budujmy poczucie obywatelskiej i chrześcijańskiej odpowiedzialności za dziś i jutro Ojczyzny. Niech wyborcza decyzja będzie poprzedzona uważnym wsłuchaniem się w głos sumienia, kształtowanego przez Ewangelię i nauczanie Kościoła, któremu służymy. Niech codzienna modlitwa w intencji Ojczyzny uprosi taką moc Ducha Świętego, która pozwoli naszym Rodakom dokonać wyboru zgodnego z wolą Bożą i która wciąż będzie »odnawiać oblicze tej ziemi«.

Przypominamy też słowa naszych Pasterzy z kwietniowego Apelu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski »Pokój Tobie, Polsko«, którzy nie wskazując żadnego kandydata, przypomnieli kryteria, jakie należy wziąć pod uwagę, dokonując odpowiedzialnego wyboru na urząd prezydenta, a mianowicie: »prawość moralną, miłość Ojczyzny i traktowanie władzy jako służby, kompetencje w dziedzinie życia politycznego i obywatelskiego, wyrazistą tożsamość, postawę dialogu i umiejętność współpracy, zdolność do roztropnego rozwiązywania konfliktów, merytoryczne przygotowanie i wiedzę, a także szacunek dla zasad demokracji, kierowanie się fundamentalnymi zasadami etycznymi, poszanowanie dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarancję dla prawnej definicji małżeństwa jako trwałego związku mężczyzny i kobiety, promocję polityki rodzinnej oraz gwarancje dla rodziców w zakresie prawa do wychowywania dzieci zgodnie z wyznawaną wiarą i wartościami«.

Przeżywamy tegoroczne wybory prezydenckie w roku stulecia urodzin św. Jana Pawła II i oczekiwania na ogłoszoną już beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Zarówno sam akt wyborczy, jak i pomyślną przyszłość Ojczyzny polećmy wstawiennictwu tych wielkich synów Ojczyzny. Przywołujmy też w codziennej modlitwie orędownictwo Maryi Królowej Polski oraz patronów naszej Ojczyzny: św. Wojciecha, św. Stanisława, św. Andrzeja Boboli i św. Stanisława Kostki.

Zarząd Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama