Nowy numer 49/2020 Archiwum

Na terenie diecezji radomskiej wygrał Andrzej Duda

Rekord frekwencji wyborczej padł w gminie Klwów - 94,83 proc.

Obecny prezydent zdobył tam 81,79 proc. głosów. Gmina otrzyma nie tylko wóz strażacki, ale także quada patrolowego. Zapewnia o tym Marian Niemirski, starosta przysuski. Gmina Klwów leży na terenie powiatu przysuskiego w południowej części województwa mazowieckiego. W tym województwie w wyborach prezydenckich zwyciężył Andrzej Duda. Obecny prezydent zdecydowanie zwyciężył także w okręgach wyborczych leżących na ternie diecezji radomskiej.

Na wynik wyborczy w radomskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości czekali działacze partii oraz sympatycy obecnego prezydenta. Po ogłoszeniu sondażowych wyników, za zaangażowanie w kampanię dziękowali parlamentarzyści Anna Kwiecień i Andrzej Kosztowniak.

W radomskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości z entuzjazmem przyjęto pierwsze sondażowe wyniki wyborcze. Poseł Andrzej Kosztowniak dziękował wszystkim za zaangażowanie w kampanię wyborczą. - To bardzo ważny dzień dla Polski. Dziękujemy wszystkim, w tym także mediom za relacjonowanie wyborczych spotkań - mówiła poseł Anna Kwiecień, która dziękowała wszystkim za zaangażowanie w kampanię.

Wyniki wyborów na terenie diecezji radomskiej przedstawimy po opublikowaniu ich przez Państwową Komisję Wyborczą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama