Nowy numer 42/2020 Archiwum

Odeszli do Pana ks. kan. Bogumił Orłowski i ks. kan. Andrzej Sasin

W wieku 84 lat zmarł ks. kan. Andrzej Sasin. Urodził się 21 października 1936 r. w Radomiu. Święcenia kapłańskie przyjął 14 czerwca 1959 roku. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Beszowa, Goźlice, Bliżyn, Starachowice - Świętej Trójcy, Solec nad Wisłą, Gowarczów, Góra Puławska, Opatów. Jako proboszcz duszpasterzował w parafiach: Zemborzyn, Nadolna i Krynki. W 2011 roku przeszedł na emeryturę. Był rezydentem w parafii Krynki i mieszkańcem Domu Księży Emerytów w Radomiu. Msze święte żałobne (bez obecności ciała) będą celebrowane w kościele pw. Chrystusa Kapłana (przy Seminarium Duchownym) w czwartek, 16 lipca, o. 10.00, oraz w Krynkach, także tego dnia o 10.00. Na godzinę 11.00 na cmentarz przy ul. Limanowskiego w Radomiu (wjazd od ul. Dębowej) zostanie przywieziona trumna z ciałem śp. ks. Andrzeja, gdzie zostanie pochowany w rodzinnym grobowcu.

Śp. ks. kan.  Andrzej Sasin (1936-2020).   Śp. ks. kan. Andrzej Sasin (1936-2020).
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

W wieku 92 lat zmarł ks. kan. Bogumił Orłowski. Urodził się 9 września 1928 r. w Nowym Mieście nad Pilicą. Święcenia kapłańskie przyjął 31 maja 1953 roku. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Krynki, Opatów, Szydłowiec. Jako proboszcz duszpasterzował w parafiach: Ptkanów, Wiązownica, Jasieniec Solecki. W 2003 roku przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Radomiu. Msze święte żałobne (bez obecności ciała) będą celebrowane w Jasieńcu Soleckm w piątek, 17 lipca, o 17.00, w Zwoleniu w sobotę, 18 lipca, o 11.00. W sobotę, na godzinę 12.00, na cmentarz w Zwoleniu zostanie przywieziona trumna z ciałem śp. ks. Bogumiła, gdzie zostanie pochowany.

Śp. ks. kan. Bogumił Orłowski (1928-2020).   Śp. ks. kan. Bogumił Orłowski (1928-2020).
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość

Wszystkich kapłanów kuria biskupia prosi o celebrowanie Mszy świętej za zmarłych kapłanów.

Źródło koronawirusa w Domu Księży Emerytów w Radomiu pojawiło się na początku lipca. Wtedy to obecność patogenu wykryto u jednego z księży. Jeden z kapłanów zmarł. W DKE mieszka 32 kapłanów seniorów. - U kilkunastu wynik był pozytywny. Księża, u których wystąpiły objawy, zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego w Radomiu. Pięciu, z wynikiem pozytywnym, którzy czuli się dobrze, pozostało w domu. Dom Księży Emerytów został poddany kwarantannie, a opiekę medyczną sprawuje Radomski Szpital Specjalistyczny. W szpitalu przebywa jeszcze siedmiu innych duchownych z Domu Księży Emerytów, zarażonych koronawirusem. Stan trzech z nich jest bardzo ciężki, pozostali wracają do zdrowia - informuje ks. prał. Edward Poniewierski, kanclerz kurii biskupiej.

Bp Henryk  Tomasik zwrócił się ze specjalną prośbą o modlitwę w intencji kapłanów seniorów.

Dom Księży Emerytów w Radomiu mieści się w jednym ze skrzydeł Wyższego Seminarium Duchownego. Placówka posiada osobne wejście, kaplicę, kuchnię i stołówkę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama