Nowy numer 48/2020 Archiwum

Diecezja radomska pomaga w walce z koronawirusem

Na utworzony przez bp. Henryka Tomasika fundusz "Pomagam" księża, parafie i domy zakonne wpłacili niemal 200 tys. zł.

Na koncie funduszu znalazło się 194,450 zł. - Środki wpłynęły od 405 księży, kilku parafii i domów zakonnych. Suma ta nie obejmuje bezpośrednich wpłat księży do Caritas i szpitali, na kwotę co najmniej 35 tys. zł - informuje ks. Szymon Pikus, ekonom diecezji radomskiej.

Do tej pory ze zgromadzonych środków wydano 138,788,39 zł. - Zakupiliśmy 950 litrów środków do dezynfekcji skóry oraz powierzchni, odczynniki i sprzęt laboratoryjny do sanepidu oraz dwa fumigatory do szpitali, dwa urządzenia do dezynfekcji dużych powierzchni: np. ścian, podłóg, 150 kombinezonów ochronnych, 800 rękawiczek ochronnych, 800  jednorazowych maseczek ochronnych, 90 maseczek PPF3, 66 przyłbic ochronnych, 900 posiłków - wylicza ks. Pikus.

Radomski Szpital Specjalistyczny "jednoimienny" otrzymał środki do dezynfekcji, szpitale w Przysusze i Kozienicach - urządzenia do dezynfekcji metodą zamgławiania czyli fumigatory, a radomski sanepid - odczynniki i sprzęt laboratoryjny. Pomoc otrzymały również domy pomocy społecznej w Drzewicy, Jedlance, Krzyżanowicach, Niedabylu, Radomiu, Wierzbicy oraz Zakłady Opiekuńczo-Lecznicze w Goździe Starym i Radomiu. Dom Księży Emerytów otrzymał środki ochrony bezpośredniej i dezynfekcyjne oraz sprzęt do dezynfekcji.

Bp Henryk Tomasik utworzył fundusz "Pomagam" już na początku epidemii, aby nieść pomoc materialną w walce z koronawirusem. "Tak, jak każdy chrześcijanin pragniemy dzielić się i pomagać innym. Chcemy pomóc osobom, które przeżywają trudne chwile" - mówił wtedy ordynariusz na antenie Radia Plus Radom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama