Nowy numer 31/2020 Archiwum

Kupuj polskie!

Na pl. Jagiellońskim w Radomiu rozpoczęła się kampania społeczna promująca rodzime produkty.

Celem akcji Kupuj Polskie "Swój do swego po swoje" jest promocja patriotyzmu konsumenckiego. W tym roku w kampanię, którą cyklicznie przeprowadza  Młodzież Wszechpolska, włączyła się diakonia społeczna Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej, Stowarzyszenie Patriotyczne Pionki oraz inicjatywa Rolnik Handluje. 

- Pandemia koronawirusa ograniczyła w ostatnich miesiącach działalność społeczną. Jedną z pierwszych akcji, jaką po przerwie decydujemy się przeprowadzić w naszym mieście, to Kupuj Polskie. Pragniemy w ten sposób pomóc lokalnym przedsiębiorcom i polskiej gospodarce w przetrwaniu kryzysu - mówi Zuzanna Okulska- Bożek z Młodzieży Wszechpolskiej.

Podczas wspólnej konferencji prasowej organizatorzy przedstawili plan i cel kampanii na najbliższe miesiące.

- Pragniemy, aby Polacy wyzbyli się kompleksów, uwierzyli w to, że polskie często oznacza lepsze oraz zaczęli inwestować w lokalne przedsiębiorstwa, troszcząc się o dobro narodu i stymulując rozwój polskiej gospodarki - powiedział Franciszek Kowalczyk z Ruch Światło- Życie Diecezji Radomskiej.

Po konferencji zostały rozdane ulotki informacyjne. Organizatorzy prowadzili dyskusje oraz tłumaczyli mieszkańcom, jak ważne dla rozwoju gospodarki są najprostsze, codzienne, konsumenckie decyzje oraz informowali, w jaki sposób można sprawdzić, czy produkt, po który sięgamy, jest w rzeczywistości polski.

- W najbliższych tygodniach będziemy rozdawać ulotki informacyjne na głównych ulicach Radomia, a w witrynach sklepów, za zgodą właścicieli, wywieszone zostaną plakaty. Przebieg całej kampanii społecznej Kupuj Polskie "Swój do swego po swoje" można śledzić na stronach organizatorów akcji - informuje Jakub Szczodry, prezes radomskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej.

A to adresy internetowe, gdzie można śledzić kampanię.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama