Nowy numer 48/2020 Archiwum

Koronawirus. Kolejne ograniczenia w DPS Weterana Walki i Pracy w Radomiu

Decyzja ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Niespełna tydzień temu informowaliśmy o tym, że zostało zawieszone działanie Dziennego Domu Pomocy, funkcjonującego w ramach Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy. Powodem było potwierdzenie zarażenia koronawirusem u jednego z pracowników (tutaj).

Od tamtego dnia zakażenie potwierdzono u 7 osób. W związku z tym w placówce podjęto kolejne ograniczenia. W specjalnym komunikacie informuje o tym Biuro Informacji Prasowej i Publicznej Urzędu Miejskiego w Radomiu:

"Przesyłamy aktualny komunikat (stan na 23 lipca, godz. 15.00) dotyczący sytuacji w Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy przy ul. Wyścigowej. Kolejne ograniczenia zostały wprowadzone w Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy przy ul. Wyścigowej. Celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Od początku tygodnia zawieszone jest funkcjonowanie działającego w ramach Dziennego Domu Pomocy »Przyjazny Dom«, gdzie do tej pory zostało potwierdzonych siedem przypadków zakażenia.

Dziś zapadła decyzja o zamknięciu Działu Usług Opiekuńczych, który także jest placówką dziennego pobytu.

Jednocześnie ponownie został wprowadzony zakaz odwiedzin w samym Domu Pomocy Społecznej, w którym stwierdzono jeden przypadek zakażenia koronawirusem wśród personelu. Pracownicy nie mogą przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi częściami placówki. Cały personel i pensjonariusze zostaną poddani badaniom na obecność koronawirusa. Wszystkie działania są prowadzone w uzgodnieniu z sanepidem".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama