Nowy numer 44/2020 Archiwum

W podróż ze św. Krzysztofem

- Proszę o wspólną modlitwę, o wielki dar kultury na naszych drogach, abyśmy bezpiecznie dotarli do celu - apeluje bp Henryk Tomasik.

Tegorocznym obchodom XXI Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa - promującego tradycyjnie bezpieczeństwa na drogach - towarzyszyły słowa: „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”. Święty Krzysztof patronuje od lat akcji prowadzonej przez MIVA Polska polegającej na wspieraniu misjonarzy poprzez zakup środków transportu na ich potrzeby.

- Bardzo cenna jest ta sugestia krajowego duszpasterza kierowców i fundacji „Kierowca Bezpieczny” ufundowanej przez pana Krzysztofa Hołowczyca: „Apelujemy do wszystkich kierowców i prosimy o kulturalną, ostrożną i bezpieczną jazdę, do wszystkich uczestników ruchu o poszanowanie dla życia, bo jest ono darem Bożym. Wówczas też będziemy mogli liczyć na opiekę patrona kierowców św. Krzysztofa, dzięki której każda podróż okaże się bezpieczna (...). Kierujmy się miłością na drogach”. To taki szczególny apel. Chciałbym dołączyć do tego apelu i życzyć wszystkim kierowcom spokojnej, bezpiecznej jazdy. Ta bezpieczna jazda jest często owocem kultury na drodze wszystkich użytkowników. Proszę o wspólną modlitwę, o wielki dar kultury na naszych drogach, abyśmy bezpiecznie dotarli do celu. Życzę wszystkim kierowcom opieki św. Krzysztofa. Szczęść Boże - powiedział bp Henryk Tomasik na antenie Radia Plus Radom.

Poświęcenie pojazdów przed radomską katedrą odbywało we wspomnienie św. Krzysztofa po Mszy św. wieczornej.

Podczas Mszy św. modlono się w intencji proboszcza katedry ks. kan. Krzysztofa Ćwieka (drugi od prawej) w dniu jego imienin.   Podczas Mszy św. modlono się w intencji proboszcza katedry ks. kan. Krzysztofa Ćwieka (drugi od prawej) w dniu jego imienin.
Krystyna Piotrowska /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama