Nowy numer 48/2020 Archiwum

Klwów wygrał bitwę o wóz strażacki

Gmina jest jedną z 49 z całej Polski, która otrzymała promesę na zakup wozu strażackiego od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Promesa związana jest z drugą edycją akcji Bitwa o wozy, wyborczej akcji profrekwencyjnej. Gmina Klwów miała najwyższą w Polsce frekwencję.

W drugiej turze wyborów prezydenckich do urn poszło tam 95 procent mieszkańców! Wartość jednego samochodu to blisko 800 tys. zł.

- Wybory to święto demokracji i cieszę się, że na tym święcie zyskują Ochotnicze Straże Pożarne. To są bohaterowie naszych czasów, ludzie, którzy pracują zawodowo, a znajdują czas, żeby nieść pomoc swoim sąsiadom - powiedział  wiceminister Maciej Wąsik, wręczając promesy.

W uroczystości wziął udział nadbryg. Andrzej Bartkowiak, komendant główny PSP oraz wiceministrowie MSWiA Paweł Szefernaker i Błażej Poboży.

- Dzięki waszemu zaangażowaniu mamy największą w historii XXI wieku frekwencję w wyborach w Polsce i mamy drugi wynik po 1989 r. Blisko 70 proc. wyborców skorzystało ze swojego prawa i poszło do wyborów. Było to wspaniałe święto demokracji. Ta frekwencja pokazała, że każdy idąc do wyborów ma przeświadczenie, że jego głos się liczy - podkreślił Paweł Szefernaker.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama