Nowy numer 49/2020 Archiwum

Sukces radomskiej sztuki

Echa wystawy w Łaźni w Muzeum Powstania Warszawskiego.

W stolicy dostępna jest wystawa „Jaki znak Twój? Powstanie Warszawskie i Polska Walcząca we współczesnej kulturze i sztuce”.

Można ją oglądać w Muzeum Powstania Warszawskiego.

- Ogromnie cieszymy się, że wśród zaproszonych artystów, kurator wystawy Anna Grzechnik doceniła autorów naszej ubiegłorocznej ekspozycji "War Games 1939..." i wybrała prace: Karoliny Zaborskiej, Sabiny Twardowskiej, Łukasza Rudeckiego, Pawła Witkowskiego, Daniela Białowąsa i Sylwestra Stabryły, które mogliśmy oglądać w galerii „Łaźnia” przy ul. Traugutta 31/33. Wernisaż wystawy odbył się 1 września 2019 roku, o symbolicznej godzinie 16.45, by uczcić okrągłą, 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej - mówi Paweł Witkowski, artysta i kurator wystawy "War Games 1939..."

Zuzanna Rozwadowska z zespołu Muzeum Powstania Warszawskiego gratulowała wspaniałej wystawy w Radomiu. - Prace wywarły na nas ogromne wrażenie. Po przejrzeniu katalogu, wspólnie z zespołem wybraliśmy kilka prac, które chcielibyśmy zaprezentować na naszej ekspozycji - powiedziała

Wernisaż był jednym z elementów obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i towarzyszyła mu debata.

- Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnej wystawie. Cieszymy się tym bardziej, że nasza ubiegłoroczna wystawa organizowana w Galerii „Łaźnia”, została doceniona i część prac pokazywanych w „Łaźni”, możemy dzisiaj oglądać w Muzeum Powstania Warszawskiego - mówi P. Witkowski.

Wystawa w Muzeum Powstania Warszawskiego będzie czynna przez rok.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama