Nowy numer 48/2020 Archiwum

W sierpniu modlimy się w intencji powołań

Bp Henryk Tomasik zachęca do modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

O modlitwę o dar nowych, dobrych powołań, także do Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu bp Tomasik prosi księży i wszystkich wiernych.

"Słowa Jezusa Chrystusa: »Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo« są dla nas zachętą do modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Zachęcam Czcigodnych Księży do częstej modlitwy w tej intencji. Bardzo proszę o to, abyśmy w I czwartek miesiąca sierpnia zjednoczyli się we wspólnej modlitwie o dar nowych, dobrych powołań, także do naszego seminarium. Proszę, abyśmy w tym dniu ofiarowali nasze osobiste adoracje oraz umartwienia w tej intencji.

Polecam także włączenie tych intencji do modlitwy wiernych we wszystkie dni miesiąca sierpnia.

Proszę także wspólnoty Kół Żywego Różańca o codzienną modlitwę w tej ważnej intencji.

Henryk Tomasik, Biskup Radomski"

Modlitwa o powołania Jana Pawła II

Do Ciebie, Panie, zwracamy się z ufnością! Synu Boży, posłany przez Ojca do ludzi wszystkich czasów i żyjących w każdym zakątku świata! Błagamy Ciebie, za pośrednictwem Maryi, Matki Twojej i Matki naszej: spraw, aby w Kościele nie brakowało powołań, zwłaszcza do szczególnej służby Twemu Królestwu. Jezu, jedyny Zbawicielu człowieka!

Modlimy się do Ciebie za naszych braci i za nasze siostry, którzy odpowiedzieli "tak" na Twoje powołanie do kapłaństwa, do życia konsekrowanego i do misji. Spraw, aby ich życie odnawiało się każdego dnia i stawało się żywą Ewangelią. Panie miłosierny i święty, nadal posyłaj nowych robotników na żniwo Twego Królestwa! Pomagaj tym, których powołujesz, by Cię naśladowali w naszych czasach: spraw, by kontemplując Twoje oblicze, przyjmowali z radością tę przedziwną misję, którą im powierzasz dla dobra Twego Ludu i wszystkich ludzi.

Ty, który jesteś Bogiem i żyjesz, i królujesz z Ojcem i Duchem Świętym na wieki wieków. Amen.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama