Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pan Bóg potrzebuje współpracowników

W tym roku rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu została przedłużona do końca września.

Przedłużenie czasu rekrutacji związane jest z późniejszym terminem, w którym odbył się egzamin maturalny, ze względu na epidemię koronawirusa.

- My już czekamy na kandydatów. Liczymy na to, że po otrzymaniu wyników matur, czyli po 12 sierpnia, ci, którzy noszą w sobie zalążek Bożego powołania, przyjdą do nas. Zgłoszą się kierowani także i tą wyjątkową sytuacją, w jakiej się znajdujemy - mówi ks. prał. Jarosław Wojtkun, rektor WSD w Radomiu.

- W kościołach ludzie zakrywają twarze maseczkami. Taki jest wymóg. Ale to w jakiś sposób utrudnia poznanie człowieka. W psalmach, którymi się modlimy, pojawiają się wezwania: "Boże, ukaż swą twarz". Tęsknimy za twarzą drugiego człowieka, także - za twarzą Pana Boga, a On chce mówić o sobie, posługując się ludźmi. Poszukuje kogoś, kto pokaże Jego prawdziwą twarz słowem i swoim życiem. Pan Bóg potrzebuje współpracowników. Dlatego, jeśli ktoś odczuwa w sobie potrzebę bycia współpracownikiem Boga w tym dziele, zapraszamy do nas - dodaje ks. rektor.

Więcej informacji kandydaci mogą uzyskać pod numerem telefonu: 48 330 91 00 lub drogą mailową: seminarium@seminarium.radom.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama