Nowy numer 3/2021 Archiwum

Będzie się działo w Szydłowcu

Można wziąć udział w tworzeniu widowiska plenerowego do projektu "Wianki… po Wiankach 2020". Wystarczy przyjść na "Warsztaty budowania i animacji kukieł teatralnych".

Na warsztatach stworzymy ogromne kukły do teatru ulicznego i nauczymy się nimi animować. Następnie wspólnie stworzymy plenerowe widowisko teatralne inspirowane historią Szydłowca oraz ludowymi obrzędami słowiańskimi, które zostanie nagrane i zaprezentowane szerszej publiczności w formie online - zapewniają organizatorzy.

Zajęcia poprowadzi Jerzy Kaszuba, absolwent Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, aktor, reżyser i pedagog teatralny.

Zaproszenie skierowane jest do osób, które ukończyły 13. rok życia. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy i informacje sckzamek.pl lub tel. 617 10 29.

Warsztaty podzielone są na dwie części. Pierwsza to budowa i animacja kukieł (od 17 do 22 sierpnia). Część druga to tworzenie widowiska plenerowego „Wianki…po Wiankach 2020” (od 9 do 12 września).

Ze względu na COVID-19 podczas warsztatów na każdego uczestnika przypadać będzie 10 m kw., sale będą wietrzone i dezynfekowane. Każdy z uczestników będzie musiał dostarczyć oświadczenie o stanie zdrowia, które będzie warunkiem wzięcia udziału w zajęciach.

Warsztaty dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama