Nowy numer 3/2021 Archiwum

List radomskiego KIK

Klub Inteligencji Katolickiej wystosował pismo do Andrzeja Dudy, prezydenta RP.

Radom, 6 sierpnia 2020 r.

Wasza Ekscelencjo, Panie Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej!

Dziś, gdy nasze serca przepełnia radość i duma z powodu zaprzysiężenia Pana Prezydenta na drugą kadencję, pragniemy podzielić się przyczynami naszych uczuć:

- Nie zawsze Ojczyźnie naszej dane było przeżywać radość, wynikającą z faktu, że najwyższy urząd w Państwie sprawował obywatel w najlepszym tego słowa znaczeniu. Udziałem dzisiejszych pokoleń Polaków jest duma z powodu objęcia Urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przez Pana Andrzeja Dudę, który nie tylko daje dowody swego oddania Polsce, lecz także z pietyzmem pielęgnuje tradycje Narodu i przywraca godność Bohaterom. Dotyczy to w szczególności historii najnowszej. Wiemy przecież, że wielu przedstawicieli powojennego establishmentu nie tylko o tym nie pamiętało, lecz nawet współpracowało z wrogami Polski w fizycznej zagładzie najlepszych synów Ojczyzny. Z niezliczonych przykładów przywołajmy osobę Stanisława Jasiukowicza, jednego z tzw. Szesnastki, skazanego w procesie moskiewskim, o którym... „ nie wiemy, kiedy i gdzie zginął, ale wiemy, że oddał życie za Polskę”. Radomski KIK z satysfakcją stwierdza, że działalność Pana Prezydenta Andrzeja Dudy harmonijnie współbrzmi z nauczaniem Stefana Kard. Wyszyńskiego, który mówił: „Każdy naród, jeżeli ma głębokie zrozumienie swego życia, ceni sobie swoje dzieje, i nie wstydzi się ich”.

- Bogu Najwyższemu dziękujemy, że Pan Prezydent Andrzej Duda umacnia ducha Narodu w czasach, gdy różne wewnętrzne i zewnętrzne prądy o bezbożnej proweniencji czynią wysiłki, aby tego ducha osłabić, a nawet złamać, i świadczy, że siłą Narodu zawsze była wiara katolicka. To właśnie ta wiara, wespół z polską kulturą, przepełnioną nauczaniem Chrystusa, pozwoliły nam przetrwać śmiertelne zagrożenia, o czym mówił Święty Jan Paweł II w ONZ, a Prymas Tysiąclecia dodawał: „Bohaterskie czyny Warszawy natchnienie swoje czerpały z żywej wiary - w obronie wolności, na świadectwo wobec narodów”, a także: „Jeśli z dłoni Narodu wypadnie Ewangelia, nie uratują jego poziomu moralnego, społecznego i kulturalnego żadne manifesty czy programy polityczne”.

Niech druga kadencja Pana Prezydenta Andrzeja Dudy przyniesie Narodowi naszemu błogosławione owoce nie tylko w sferze materialnej, ale także w duchowej; sfera ta jest przecież vis vitalis Polski. Żyjemy nadzieją, że troska Pana Prezydenta o bezpieczeństwo Polski zapobiegnie używaniu siły. Jesteśmy przekonani, że Pan Prezydent podziela nasze przekonanie, które wyraził Patron KIK-u Stefan Kard. Wyszyński: „Programy polityczne winno się wyznawać nie mocą miecza, ale ducha”.

Wielce Szanownemu Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie, Jego Małżonce Pani Agacie oraz Córce Pani Kindze: Boże, prowadź tę Szlachetną Rodzinę! Daj Im szczęście osobiste, a Polsce pomyślność za Ich przyczyną!

List podpisali: Krzysztof Starnawski, Honorowy Członek KIK w Radomiu, i Jan Rejczak, prezes KIK w Radomiu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama