Pątnicy wyruszą 15 sierpnia o godz. 5.45. W południe będą uczestniczyć w Mszy św. odpustowej w jarosławickim sanktuarium.
W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, 15 sierpnia, po raz 7. wyruszy piesza pielgrzymka z Radomia do Jarosławic, do sanktuarium NMP Wniebowziętej - Matki Bożej Jarosławickiej Królowej Pokoju, Matki Ocalenia i św. o. Pio. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wyruszenia w tym szczególnym dniu na pielgrzymi szlak.
- Trasa pielgrzymki liczy 18 km. W drodze będziemy modlić się we wszystkich intencjach osób pielgrzymujących. Nie zabraknie śpiewu, muzyki, informacji o historii i teraźniejszości miejsca, do którego idziemy. Mamy własne śpiewniki. Każdy otrzyma pamiątkowy znaczek. Przewidziane są 3 odpoczynki. Pielgrzymka wyrusza o godz. 5.45 sprzed kościoła Bożego Macierzyństwa NMP w Radomiu przy ul. gen. Franciszka Kleeberga 5 (Kozia Góra). Dalej trasa wiedzie przez: Wacyn, Bielichę, Cerekiew, Zatopolice, Golędzin, Jaszowice i Kolonię Jaszowice. Na miejscu, w Jarosławicach, będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. O godz. 12 zostanie odprawiona Msza św. Udział w pielgrzymce jest bezpłatny. Informacje i zapisy pod numerem tel.: 502 213 015. Przewidziane są także zapisy w dniu wyjścia pielgrzymki - mówi Marcin Michalski, organizator pielgrzymki.
W związku z epidemią koronawirusa organizatorzy przypominają o obowiązku posiadania maseczki. Zgodnie z wymogami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, każda zapisująca się osoba musi, oprócz imienia i nazwiska, podać organizatorom swój numer telefonu. Jeżeli ktoś takiego nie ma, należy podać numer kontaktowy łącznie z pisemnym upoważnieniem osoby udostępniającej dany numer telefonu.
Parafia w Jarosławicach powstała przed 1325 rokiem. Pierwotny kościół modrzewiowy istniał tu w 1345 roku. Obecny kościół pw. Wniebowzięcia NMP został zbudowany w latach 1957-1962 staraniem ks. Stanisława Warchoła. Dedykował go w 1962 r. sługa Boży bp Piotr Gołębiowski. W kościele znajduje się łaskami słynący obraz Ukoronowania Matki Bożej. W 1963 r. bp Jan Kanty Lorek ustanowił kościół w Jarosławicach sanktuarium. Na odpust do świątyni Ukoronowanej Matki Bożej Zwycięskiej co roku przybywa coraz więcej pielgrzymów. Wśród nich są uczestnicy jednodniowej pieszej pielgrzymki z Radomia. U początku maryjnej pielgrzymki stanęli czciciele św. o. Pio.