Nowy numer 3/2021 Archiwum

Do Jarosławic jednak tylko indywidualnie

- Z przykrością informujemy, że w tym roku z przyczyn od nas niezależnych zostaliśmy zmuszeni odwołać coroczną Pielgrzymkę z Radomia do sanktuarium Matki Bożej w Jarosławicach 15 sierpnia - informuje Marcin Michalski, jeden z organizatorów.

Mimo to organizatorzy zachęcają do indywidualnej wędrówki, bądź na całej trasie z Radomia do Jarosławic, bądź na wybranym odcinku. - Jednak gorąco zachęcamy w tym dniu do indywidualnej pieszej pielgrzymki do sanktuarium na dogodnym, wybranym przez siebie odcinku. Nasze indywidualne pielgrzymowanie zakończmy jak co roku uroczystą Mszą św. w sanktuarium o 12.00. Podczas drogi módlmy się modlitwą różańcową w intencji rodzin i kapłanów. Informujemy również, że w piątek 14 sierpnia o 21.00 w Jarosławicach zostanie odprawiona Msza św. w intencji kapłanów za wstawiennictwem św. Maksymiliana Marii Kolbe. Po Eucharystii
nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz całonocna adoracja z modlitwą w tej intencji - mówi M. Michalski.

W 1963 roku bp Jan kanty Lorek, ówczesny ordynariusz, ustanowił kościół pw. NM Panny Wniebowziętej sanktuarium. Znajduje się tutaj łaskami słynący obraz Ukoronowania Matki Bożej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama