Nowy numer 49/2020 Archiwum

Powiat lipski w strefie czerwonej

To jedyny w rejonie radomskim i pierwszy na terenie diecezji radomskiej powiat, gdzie zostały wprowadzone ponowne obostrzenia w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem.

Decyzję w tej sprawie 20 sierpnia podjął Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Oprócz powiatu lipskiego w tej strefie znalazły się powiaty: nowosądecki, Nowy Sącz, nowotarski (woj. małopolskie), wieluński (woj. łódzkie), rybnicki, Rybnik (woj. śląskie).

Dla mieszkańców oznacza to szereg obostrzeń, między innymi obowiązek noszenia maseczek także poza budynkami, w przestrzeni publicznej. Są to także ograniczenia w organizacji imprez rodzinnych i zakaz organizacji targów i imprez masowych.

W powiecie lipskim znajdują się obecnie dwa ogniska koronawirusa: większe w Domu Pomocy Społecznej oraz w lipskim szpitalu. W DPS zarażenie potwierdzono u 21 osób spośród personelu i 58 mieszkańców. W szpitalu zaraziło się 13 osób.

W chwili obecnej ogniska zostały opanowane i zarażenia nie rozprzestrzeniają się. Władze powiatu mają nadzieję, że podjęte działania przyniosą szybkie efekty i powiat wyjdzie ze strefy czerwonej.

Przypominamy tutaj, że decyzja o włączeniu w strefę czerwoną zostaje podjęta wówczas, gdy dochodzi do zakażenia 12 osób na 10 tys. mieszkańców w okresie dwóch tygodni poprzedzających dzień publikacji decyzji ministerstwa.

Szczegółowe przepisy o różnicach w regionalnych obostrzeniach dla powiatów czerwonych i żółtych tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama