Nowy numer 49/2020 Archiwum

Bp Henryk Tomasik: Bardzo dziękuję za to niezwykle ważne wyznanie wiary

Ordynariusz radomski dziękuje księżom, osobom życia konsekrowanego i wiernym za udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę i uczestnictwo w spotkaniach modlitewnych, które odbywały się w kościołach.

Ze względu na epidemię koronawirusa nie był możliwy w tym roku liczny fizyczny udział pątników w diecezjalnej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. W wielu parafiach w czasie trwania pielgrzymki organizowane były spotkania modlitewne.

Ordynariusz radomski dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w pielgrzymowanie, też to duchowe. Oto treść komunikatu bp. Tomasika:

"Czcigodni Księża. Drogie Osoby Życia Konsekrowanego. Drodzy Siostry i Bracia!

W dniu 13 sierpnia 2020 roku, o 15.00, celebrowana była na Jasnej Górze Msza Święta, która zakończyła 42. Pielgrzymkę Radomską. Uczestniczyli w tej Mszy Świętej pielgrzymi, którzy przeszli trasę z diecezji do Częstochowy, przedstawiciele pielgrzymów duchowych oraz wiele osób przybyłych tylko na to modlitewne spotkanie.

Ze względu na panującą epidemię nie był możliwy w tym roku liczny fizyczny udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Dlatego też w wielu parafiach realizowano wyłącznie program pielgrzymki duchowej.

Bardzo dziękuję wszystkim Księżom za piękny znak miłości pasterskiej, której znakiem była obecność przy grupach odbywających piesze pielgrzymowanie. Ważnym znakiem tej miłości pasterskiej było organizowanie spotkań modlitewnych w ramach pielgrzymowania duchowego.

Bardzo dziękuję Czcigodnym Księżom, Drogim Osobom Życia Konsekrowanego oraz wszystkim Wam, Drodzy Siostry i Bracia, za to niezwykle ważne wyznanie wiary i tworzenie wspólnoty trwającej na modlitwie.

Bp Henryk Tomasik"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama