Nowy numer 22/2023 Archiwum

Powiat konecki w strefie żółtej

Po powiecie lipskim, który tydzień temu znalazł się w strefie czerwonej, dołączył kolejny, leżący na terenie naszej diecezji, zobowiązany do obostrzeń w związku z koronawirusem.

To powiat konecki leżący w województwie świętokrzyskim, w którym w ostatnich dniach liczba osób z potwierdzonym zarażeniem koronawirusem znalazła się między 6 a 12 na 10 tys. mieszkańców. Decyzję w tej sprawie ogłosiło Ministerstwo Zdrowia.

Na terenie powiatu, według danych z 2017 roku, mieszka nieco ponad 81 tys. mieszkańców. Aktywnych przypadków zarażenia koronawirusem jest 95.

Obostrzenia w strefie żółtej, w której znalazł się powiat konecki, nie są tak rygorystyczne, jak w czerwonej. Niemniej jednak wśród obostrzeń są te o organizowaniu targów, wystaw, czy liczby osób przebywających w restauracjach. Na osobę musi przypadać 4 m kwadratowe. Imprezy w przestrzeni zamkniętej mogą się odbywać jedynie przy 25 procentowym wypełnieniu widowni. Limit gości weselnych wynosi 100 osób.

Jeśli chodzi o powiat lipski, leżący w województwie mazowieckim, po tygodniu sytuacja poprawia się, jednakże powiat nadal pozostaje w strefie czerwonej.

Szczegółowe przepisy o różnicach w regionalnych obostrzeniach dla powiatów czerwonych i żółtych tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast