Nowy numer 48/2020 Archiwum

Radom. Święto Lotnictwa Polskiego

Modlono się za polskich lotników, szczególnie tych, którzy służą w siłach powietrznych.

W kościele garnizonowym sprawowana była Msza św. w intencji żołnierzy i pracowników resortu Obrony Narodowej Sił Powietrznych Garnizonu Radom i Grójec z okazji Święta Lotnictwa Polskiego. Eucharystii przewodniczył ks. kan. Mirosław Dragiel.

- Jesteśmy przekonani, że bezpieczeństwo lotu zależy od pilota i współpracujących z nim służb, od ich profesjonalizmu. Jednak we wszystkim potrzebna jest także modlitwa o Boże błogosławieństwo, o wsparcie niebios w wykonywaniu trudnych i odpowiedzialnych zadań przez siły powietrzne - powiedział ks. Dragiel, rozpoczynając Mszę św.

W świątyni obecna była delegacja żołnierzy z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego.

W homilii ks. Dragiel podkreślił, że polscy piloci są dobrze przygotowani do pełnienia swojej misji, do obrony polskich granic. Przypomniał sukces polskich pilotów Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury na Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych "Challenge" 1932 w Berlinie.

- Wspominamy dzisiaj udział polskich pilotów w najważniejszych bitwach powietrznych II wojny światowej. Wspomnę bitwę o Anglię. Szacunek i uznanie budzą pasja i zdolności do poświęcenia i ofiary, w imię walki o wolność naszą i waszą. Matko Boża z Loreto, patronko lotników, Matko Boża z Jasnej Góry - Królowo Narodu Polskiego, chroń ich od wszelkich niebezpieczeństw, aby zawsze mogli bezpiecznie dotrzeć do celu, do swojego przeznaczenia - mówił ks. Dragiel.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama