Nowy numer 48/2020 Archiwum

Po wakacyjnej przerwie rozpoczynają się spotkania w radomskim KIK

- Zapraszam wszystkich, którzy są zainteresowani pracą naszego Klubu i naszym stałym formowaniem się poprzez zbliżanie się do Boga i poznawanie spraw najważniejszych w naszej ojczyźnie - mówi Jan Rejczak.

We wrześniu, po wakacyjnej przerwie, przy zastosowaniu się do bieżących rozporządzeń dotyczących zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania koronawirusa, Klub Inteligencji Katolickiej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Radomiu wznawia środowe spotkania. Zainaugurowała je Msza św. w katedrze, sprawowana pod przewodnictwem ks. prał. Edwarda Poniewierskiego, kapelana KIK, kanclerza radomskiej kurii. Podczas Eucharystii modlono się o dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej na kolejny rok formacyjny KIK.

W homilii ks. Poniewierski przypomniał postać Teresy Grodzińskiej, radomianki, sanitariuszki, która poniosła męczeńską śmierć podczas wojny polsko-bolszewickiej. Kilka dni wcześniej, w Radomiu, miały miejsce uroczyste obchody 100. rocznicy śmierci tej bohaterskiej młodej kobiety.

- Teresa Grodzińska stałą się symbolem najwyższego patriotyzmu i poświęcenia dla ojczyzny, jest stawiana jako wzór dla młodzieży - podkreślił kapelan.

 Po Mszy św. członkowie i sympatycy KIK zatrzymali się z krótką modlitwą przy pomniku patrona Klubu sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

- Rozpoczęliśmy 40. rok pracy Klubu Inteligencji Katolickiej w Radomiu. Jak dotychczas udaje się nam spotykać w każdą środę, poza wakacjami, i te spotkania są otwarte. Zapraszam wszystkich, którzy są zainteresowani pracą naszego Klubu i naszym stałym formowaniem się, poprzez zbliżanie się do Boga oraz poznawanie spraw najważniejszych w naszej ojczyźnie. Są spotkania o tematyce historycznej, ale też oceniające bieżące problemy, z którymi borykamy się, jako ludzie wierzący w naszej ojczyźnie. Bardzo zależy nam, aby tutaj gromadzili się ludzie otwarci na sprawy wiary, ale też pełni poczucia odpowiedzialności za to, jak przebiegają sprawy w naszej ojczyźnie, jak jest postrzegany człowiek wierzący w naszym kraju, zarówno od strony władz, jak też od strony tych, którzy w samorządach decydują o obliczu na przykład naszego miasta. To bardzo ważne, bo teraz nasiliły się różne procesy zeświecczenia otoczenia, w którym działamy, także jako stowarzyszenie - mówi Jan Rejczak, prezes radomskiego KIK.

Spotkania KIK odbywają się w domu parafialnym katedry przy ul. Sienkiewicza 13, w sali na I piętrze (wejście przez bramę i podwórko na ul. Mickiewicza, od strony parku, domofon - sala I piętro). Rozpoczynają się o godz.18.15, a kończą przed godz. 20. Aktualny program oraz inne informacje o KIK, znajdują się na stronie www.radom.kik.opoka.org.pl oraz w gablocie domu parafialnego katedry radomskiej.

Eucharystii przewodniczył ks. prał. Edward Poniewierski.   Eucharystii przewodniczył ks. prał. Edward Poniewierski.
Krystyna Piotrowska /Foto Gość

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama