Nowy numer 42/2020 Archiwum

Przed nami XXII Radomskie Święto Chleba

W tym roku nie w Muzeum Wsi Radomskiej, ale na Placu Corazziego.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 6 września w centrum Radomia, obok Urzędu Miasta.

- Do końca sierpnia właściwie nie wiedzieliśmy czy ta impreza się odbędzie. Jednak wiemy, jak wielkim zainteresowaniem co roku cieszy się Święto Chleba, więc nie mieliśmy wyjścia i musieliśmy je zorganizować. Wierzymy, że nowe miejsce również spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Tak naprawdę wracamy do korzeni, bo pierwsze Święto Chleba zostało zorganizowane w centrum miasta - wspomina Jarosław Gajda, z Cechu Piekarzy w Radomiu.

Tegoroczna edycja Święta Chleba odbędzie się pod hasłem "Nasz chleb pachnie tradycją". - Pandemia mocno krzyżuje plany organizacji wydarzeń kulturalnych w tym roku. Natomiast impreza, która już po raz 22. zostanie zorganizowana w naszym mieście, to wydarzenie mocno wpisane w kalendarz plenerowych imprez w Radomiu, więc cieszymy się, że mimo tych przeciwności losu, będziemy mogli ją wspólnie zorganizować w centrum miasta - mówi Mateusz Tyczyński, zastępca prezydenta Radomia.

Jak co roku nie zabraknie stoisk, na których będzie można kupić wyroby piekarnicze. W programie wydarzenia organizatorzy przewidzieli także konkursy i zabawy z nagrodami, występ Młodzieżowego Zespołu Ludowego "Guzowianki". Na zakończenie zaplanowano koncert Gabriela Fleszara.

  • 10.00 - Początek festynu.
  • 13.00 - Oficjalne otwarcie XXII Radomskiego Święta Chleba.

Organizatorami XXII Radomskiego Święta Chleba są Cech Piekarzy w Radomiu, Urząd Miejski w Radomiu i Dom Kultury "Borki". Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama