Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Koronawirus w dwóch radomskich szkołach

To Publiczne Szkoły Podstawowe nr 4 i 13. Są to pierwsze placówki szkolne na terenie diecezji radomskiej, gdzie stwierdzono zakażenia.

Pierwszy przypadek zakażenia pojawił się w PSP nr 4. Zaraził się uczeń. W PSP nr 13 wirusa wykryto u nauczycielki.

W związku z tym komunikat wydał Urząd Miejski. Oto jego treść:

"W związku z potwierdzonymi, pojedynczymi przypadkami zakażenia koronawirusem, dwie radomskie szkoły podstawowe, po uzyskaniu zgody sanepidu, pracują w trybie hybrydowym. Zmiana sposobu pracy dotyczy przede wszystkim jednej klasy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 oraz jednej klasy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 13. Uczniowie skierowani na kwarantannę uczestniczą w lekcjach prowadzonych zdalnie. Oprócz tego wykorzystywane jest też rozwiązanie polegające na tym, że dzieci przebywają w szkole, a nauczyciel skierowany na kwarantannę prowadzi lekcje zdalnie, od siebie z domu".

- Pierwszy tydzień nowego roku szkolnego pokazał, że wszystkie procedury, nad którymi pracowaliśmy w czasie wakacji, zadziałały. Szkoły mają szybki kontakt z sanepidem. Są też przygotowane, by w razie potrzeby szybko przygotować hybrydowy system pracy. Oczywiście wszyscy życzymy sobie, żeby tych informacji o zakażeniach koronawirusem było jak najmniej, ale ten tydzień pokazał, że szkoły potrafią sobie w takich sytuacjach radzić - mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska, odpowiedzialna w mieście za oświatę.

PSP nr 13 w Radomiu mieści się w budynku przy ul. Sienkiewicza 30.   PSP nr 13 w Radomiu mieści się w budynku przy ul. Sienkiewicza 30.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama