Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Zaproszenie na Ekstremalną Drogę Krzyżową

Nie udało się wcześniej w powodu epidemii. Ale organizatorzy zapraszają do Przedborza w najbliższą sobotę, 12 września.

Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą św. o 18.00 sprawowaną w kościele w Przedborzu. - Trasa (Pomarańczowa - MB Serdecznej) wiedzie parkiem krajobrazowym Przedborza. Rozpocznie się w Przedborzu i tutaj się zakończy. Przy kościele jest duży, wygodny parking, gdzie można zostawić samochód. Dojazd we własnym zakresie. Po przemierzeniu trasy i dotarciu do kościoła, możliwość skorzystania z toalet i z gorącego napoju. Zakończenie Mszą św. około 6.30 lub 7.00 - informuje ks. Stanisław Obratański, wikariusz w Przedborzu i organizator EDK.

A to trasa: Przedbórz - Łączkowice - Pratkowice - Rudka - Krzętów - Kolonia Mrowina - Łapczyna Wola - Jeżowiec - Boża Wola - Henryków - Gepnerów - Przedbórz. Po deszczu miejscami mogą wystąpić obszary podmokłe (szczególnie niedaleko Pilicy). Łącznie droga liczy 40 km, a suma podejść to 330 m.

Ze względu na charakter Ekstremalnej Drogi Krzyżowej i wymogi bezpieczeństwa uczestnicy wyruszą w niewielkich grupach. - Trasę przemierzamy w całkowitym milczeniu, zatrzymując się w wyznaczonych miejscach (stacjach). Zabieramy z sobą: latarkę, najlepiej czołową, kamizelkę odblaskową/odblaski, plecak, termos z ciepłym napojem, coś do jedzenia, różaniec, oraz krzyż i mapa oraz aplikacja w smartfonie - przypomina ks. Obratański.

Więcej informacji tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama