Nowy numer 42/2020 Archiwum

Diecezjalna Caritas wspiera seniorów

W siedzibie Caritas Diecezji Radomskiej w Radomiu przy ul. Kościelnej 5 koordynatorzy Parafialnych Zespołów Caritas omawiali projekt "Pomoc dla seniora".

Diecezjalna Caritas stałą pomocą obejmuje 256 seniorów i doraźną - 100. Podczas spotkania, które prowadziła Anna Lis, sekretarz CDR i koordynatorka projektu, ustalono harmonogram pracy do końca roku.

W przyszłym miesiącu, 10 października, Caritas zabierze seniorów na pielgrzymkę śladami kard. Stefana Wyszyńskiego do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski, Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie-Godowie. Znajduje się tam wystawa opowiadająca o życiu kard. Wyszyńskiego.

- W październiku odbędą się też spotkania w Kazanowie (dekanat zwoleński) i w Radomiu zorganizowane z racji przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Będziemy na nich gościć Jana Rejczaka, dawnego wojewodę radomskiego, który przygotowywał pielgrzymkę Ojca Świętego do naszego miasta. Planujemy zorganizować też trening relaksacyjny, zajęcia z obsługi telefonów i nordic walking - wylicza A. Lis.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele 9 Parafialnych Zespołów Caritas: z Orońska, Kazanowa, Starachowic, Radomia z parafii na Borkach i Glinicach, Kozienic, Bliżyna, Bedlna, Szydłowca.

- Rozmawialiśmy o możliwych formach współpracy z seniorami i ich aktywizacji, żeby czuli się zauważeni, docenieni i godnie potraktowani - mówi ks. Tomasz Pastuszka, wikariusz i opiekun PZC w parafii Świętego Krzyża w Kozienicach.

W prace kozienickiego zespołu zaangażowanych jest 43 wolontariuszy. Oprócz realizowania programu dla seniorów, rozdzielają produkty spożywcze z Banku Żywności, prowadzą magazyn z ubraniami, kiosk z dewocjonaliami, z którego dochód przeznaczany jest na działanie PZC, filię wypożyczalni sprzętu medycznego CDR.

Koordynatorzy otrzymali maseczki.   Koordynatorzy otrzymali maseczki.
Marta Deka /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama