Nowy numer 3/2021 Archiwum

Powiat szydłowiecki w strefie czerwonej

To jedyny powiat na terenie diecezji radomskiej objęty takimi obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa.

Jeszcze tydzień temu, gdy Ministerstwo Zdrowia podawało informację o strefach żółtych i czerwonych, przekazywaliśmy, że teren naszej diecezji w całości znajduje się w strefie zielonej. Po 7 dniach sytuacja zmieniła się.

Wszystkie powiaty, podobnie jak w całym kraju, znajdują się w strefie żółtej. A to oznacza konieczność noszenia maseczek zasłaniających usta i nos także w przestrzeni publicznej. Ograniczenia dotyczą także przestrzeni zamkniętej, gdzie obowiązuje zasada 4 m kw. na osobę. Podczas imprez, np. sportowych, może być zajęte 25 proc. miejsc.

Natomiast strefa czerwona oznacza obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni otwartej. Nie można organizować kongresów i targów, wydarzeń kulturalnych, wydarzeń sportowych z udziałem publiczności, są także ograniczenia na basenach, siłowniach i kinach. W kościołach wierni będą mogli wypełnić 50 proc. świątyni z obowiązkiem zakrywania nosa i ust, a na zewnątrz limit wynosi do 150 osób.

Liczba osób biorących udział w uroczystościach rodzinnych i weselach zostaje ograniczona do 50 - z wyłączeniem obsługi.

Powiat szydłowiecki leży w południowej części województwa mazowieckiego. Został reaktywowany w 1999 r. w ramach reformy administracyjnej. Jego siedzibą jest miasto Szydłowiec, w którym mieszka 12 tys. osób. Na terenie powiatu szydłowieckiego mieszka niemal 40 tys. osób.

W ciągu ostatniej doby na terenie powiatu szydłowieckiego potwierdzono 2 nowe zakażenia. Hospitalizowanych jest 6 osób. Na kwarantannie przebywa 125 osób. Od początku pandemii zachorowało 146 osób, wyzdrowiało 90, a zmarło 6.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama