Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zaproszenie na jubileusz KIK w Radomiu

Klub Inteligencji Katolickiej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego ma 40 lat.

- Z okazji jubileuszu zapraszamy naszych członków i sympatyków do udziału w Mszy św., która będzie sprawowana 17 października o godz. 14 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela (fara) - mówi Jan Rejczak, prezes radomskiego KIK.

Klub Inteligencji Katolickiej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Radomiu jest stowarzyszeniem zarejestrowanym w Krajowym Rejestrze Sadowym. Celem Klubu, zgodnie ze statutem, jest "praca intelektualna i moralna dla kształtowania osobowości ludzkiej i wychowania człowieka świadomego obowiązków indywidualnych i społecznych, praca w zakresie tworzenia, pogłębiania i szerzenia kultury intelektualnej, artystycznej i obyczajowej, przeciwdziałanie społecznym chorobom moralnym (chuligaństwo, alkoholizm, rozwydrzenie obyczajowe, nieuczciwość w pracy, kradzieże mienia publicznego), itp.".

Cele Klubu są realizowane przez stworzenie możliwości pracy intelektualnej i wychowawczej za pomocą organizowania zebrań otwartych, odczytów, zebrań dyskusyjnych, imprez artystycznych, publikacji i wydawnictw, pomocy charytatywnej oraz współpracy z innymi organizacjami religijnymi i społecznymi.

Inicjatywa powołania Klubu Inteligencji Katolickiej w Radomiu, jako stowarzyszenia zarejestrowanego, została skutecznie zrealizowana bezpośrednio po powstaniu Solidarności jesienią 1980 roku, w oparciu o grupy absolwentów Duszpasterstwa Akademickiego skupionych wokół ks. inf. Jerzego Banaśkiewicza - pierwszego kapelana Klubu oraz ks. prał. Tadeusza Borowskiego. Siedzibą Klubu jest lokal przy ulicy Sienkiewicza 13, udostępniony przez parafię katedry radomskiej.

Pierwszym prezesem Klubu był mgr Jan Kurbiel, znany profesor matematyki radomskich szkół średnich, a następnie mec. Marian Grajewski.

Szczególnym znakiem Klubu jest sztandar, poświęcony 4 czerwca 1991 r. przez papieża Jana Pawła II podczas jego wizyty w Radomiu (IV pielgrzymka do ojczyzny).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama