Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kapłan z diecezji radomskiej prodziekanem na UKSW

Ks. prof. Marek Tatar będzie odpowiadał za sprawy współpracy międzynarodowej i studiów niestacjonarnych Wydziału Teologicznego UKSW w Warszawie.

Decyzję w tej sprawie podpisał ks. prof. Ryszard Czekalski, rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kadencja ks. Tatara potrwa do 31 sierpnia 2024 roku.

Nowo powołany prodziekan jest kierownikiem Katedry Mistyki Chrześcijańskiej. Stoi na czele Podyplomowego Studium Kierownictwa Duchowego UKSW. Prowadzi zajęcia w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie i w Misyjnym Seminarium Duchownym Redemptoris Mater. Od 2017 roku jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia Teologów Duchowości, należy do Polskiego Towarzystwa Teologicznego w Krakowie. W ramach Konferencji Episkopatu Polski pełni funkcję krajowego duszpasterza powołań i konsultanta Komisji ds. Duchowieństwa Konferencji Episkopatu Polski.

Ks. Marek Tatar pochodzi z parafii Skaryszew koło Radomia. Święcenia kapłańskie przyjął w 1989 roku. Był duszpasterzem akademickim diecezji radomskiej i kierownikiem Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pracował na placówkach duszpasterskich. W 2002 roku obronił pracę doktorską, a rok później rozpoczął wykłady na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W ubiegłym roku otrzymał tytuł profesora nauk teologicznych. Został ponadto wyróżniony brązowymi medalami Ministra Edukacji Narodowej i Prezydenta Rzeczpospolitej za długoletnią pracę naukową.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama