Nowy numer 3/2021 Archiwum

Viventi Caritate - nagroda dla tych, co poszukują dobra

W najbliższą niedzielę, 18 października, przypada 19. rocznica śmierci bp. Jana Chrapka. Tego dnia wręczona zostanie nagroda Viventi Caritate (żyjącemu miłością).

Bp Henryk Tomasik i Fundusz im. bp. Jana Chrapka zapraszają 18 października na wspomnienie tragicznie zmarłego przed 19 laty pasterza diecezji radomskiej. O godz. 18 bp Tomasik będzie przewodniczył Mszy św. sprawowanej w intencji bp. Chrapka.

- Będziemy modlić się za bp. Jana i dziękować Opatrzności za dar jego osoby - mówi Zbigniew Miazga z Funduszu.

Po Eucharystii poznamy laureata nagrody Viventi Caritate za 2020 rok przyznawanej przez kapitułę Funduszu im. bp. Jana Chrapka. Tym razem laureat został wskazany przez kapitułę. Nie były rozpatrywane inne wnioski.

Nagroda przyznawana jest od 15 lat w uznaniu zasług w działalności charytatywnej, społecznej, kulturalnej, wynikających z ewangelicznego wezwania do niestrudzonego poszukiwania dobra.

- Ta nagroda jest szczególnym wyrazem pamięci o posłudze bp. Jana i dziełach, które pozostawił pasterzując w diecezji radomskiej. Napisał, że najważniejsze jest żyć miłością do Boga i do ludzi. Ciągle działają Telefon Zaufania Linia Braterskich Serc, dom matki i dziecka, jadłodajnie, ośrodek adopcyjny - wyjaśnia Z. Miazga. - Poprzez tę nagrodę chcemy również dostrzec i ukazać te osoby czy instytucje, które podejmują często cierpliwe, systematyczne, heroiczne wysiłki, by przestrzeń wokół nas wypełnić dobrem - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama