Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wsparcie dla dzieci z pieczy zastępczej

Dotychczas w ramach otrzymanego dofinansowania zakupiony został sprzęt komputerowy wraz z systemem operacyjnym, oprogramowaniem i akcesoriami.

Komputery, laptopy czy środki ochrony osobistej otrzyma 161 podmiotów zarówno z pieczy rodzinnej jak i instytucjonalnej w ramach realizacji projektu "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19". Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Na ten cel do Radomia trafi blisko 680 tysięcy złotych.

- Musimy być przygotowani do tego, aby dzieci, które są w pieczy zastępczej, miały możliwość w sposób właściwy realizować swój obowiązek edukacyjny - mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.

Jak zapewnia Alicja Kwiecińska, która wspólnie z mężem prowadzi Rodzinny Dom Dziecka, taki sprzęt jest bardzo potrzebny.

- Byliśmy na kwarantannie i dzieci nie mogły uczyć się zdalnie. Teraz wszystko się zmieni. Cieszymy się niezmiernie - mówi pani Alicja. W jej domu przebywa obecnie 8 dzieci.

Trwają postępowania ofertowe między innymi na dostawę maseczek ochronnych, rękawiczek ochronnych, płynów do dezynfekcji rąk oraz termometrów bezdotykowych.

- Teraz przekazujemy zestawy komputerowe, ale mamy też środki na wyposażenie miejsc kwarantanny. Dzięki projektowi możemy kupić między innymi pralkosuszarki, łóżka, materace - dodaje Teodora Karolik, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu.

Wsparcie trafi do rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych, regionalnych placówek opiekuńczo-terapeutycznych, interwencyjnych ośrodków preadopcyjnych.

- Chciałam podziękować za to, że się Państwo o nas troszczycie i nie zostawiacie nas samych sobie. Zawsze jesteśmy wysłuchani i docenieni w naszej pracy. Cieszymy się z tego sprzętu - podkreśla Krystyna Grudzień, dyrektor Placówki Rodzinnej nr 12.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej realizuje projekt „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”, którego liderem jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, natomiast partnerami Projektu jest 16 Wojewodów, w tym Wojewoda Mazowiecki. Gmina Miasta Radomia w ramach Projektu otrzymała kwotę 677 150,00 złotych. 570 702,02 złotych pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój lata 2014-2020 - Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych w środowisku lokalnym, PI 9iv: Ułatwianie dostępu do przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług, w tym opieki zdrowotnej i usług socjalnych świadczonych w interesie ogólnym, zaś 106 447,98 złotych to środki z budżetu państwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama