Nowy numer 11/2024 Archiwum

Współpraca Lasów Państwowych z Państwową Strażą Łowiecką

Umowa dotyczy zwalczania przestępstw i wykroczeń w zakresie szkodnictwa leśnego i łowieckiego.

Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu

- Podstawowymi rodzajami szkodnictwa leśnego jest bezprawne korzystanie z lasu, kłusownictwo, kradzież lub zniszczenie mienia i kradzież drewna. Ochrona przed nim polega zarówno na działaniach prowadzonych razem z innymi służbami i organizacjami, jak i na rozwiązaniach prawnych. Szczególne znaczenie ma współpraca z innymi służbami. Podpisane porozumienie daje nadleśnictwom w zasięgu woj. mazowieckiego tj. nadleśnictw: Dobieszyn, Grójec, Kozienice, Marcule, Przysucha, Radom, Skarżysko oraz Zwoleń możliwość zwiększenia efektywności zwalczania szkodnictwa leśnego - informuje Dorota Święcka, specjalista w Zespole ds. Promocji i Mediów Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu.

Porozumienia podpisali Andrzej Matysiak, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, oraz Marek Kret, Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Łowieckiej. Podczas podpisywania dokumentu obecny był także Grzegorz Radecki, naczelnik Wydziału Kontroli, Audytu Wewnętrznego i Ochrony Mienia RDLP w Radomiu, który będzie bezpośrednio nadzorował realizację działań w nadleśnictwach.

- W dokumencie o współpracy ujęte zostały zagadnienia dotyczące organizowania oraz przeprowadzania wspólnie z nadleśnictwami położonymi na terenie województwa mazowieckiego działań, akcji i patroli w określonych obwodach łowieckich województwa mazowieckiego. Współpraca będzie również realizowana poprzez wymianę informacji, między innymi o rejonach zagrożonych szkodnictwem leśnym i łowieckim czy osobach, podejrzanych, iż popełniły przestępstwo lub wykroczenie. Organizowane będą również wspólne szkolenia. Podobne porozumienia o współpracy zawarte zostały we wcześniejszych latach z Policją i Inspekcją Transportu Drogowego - wyjaśnia D. Święcicka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy