Nowy numer 49/2020 Archiwum

Tydzień Misyjny w parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Radomiu

- Zaangażowanie i Jezus prowadzą nas do miłości, która jest kluczem prawdziwej misji - mówi ks. Paweł Łęcki.

W parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej Tydzień Misyjny rozpoczął się kazaniami głoszonymi podczas Mszy św. przez wikariusza ks. Pawła Łęckiego, moderatora diakonii misyjnej Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej. – Opowiadałem o pracy misjonarzy i prosiłem, aby modlić się za nich. Przypominałem wszystkim, że misjonarzami jesteśmy już tu, w tym momencie. To nasze zadanie wypływające z chrztu. Każdy z nas jest do tego powołany, aby głosić Dobrą Nowinę światu – podkreśla ks. Paweł. Po Mszy św. dla dzieci przedstawiona była animacja misyjna. Różańcowa modlitwa tego dnia odmówiona została również w intencji misjonarzy, szczególnie tych pochodzących z naszej diecezji.

- Jest nas 8 osób w diakonii misyjnej i ks. Paweł Łęcki. Gromadzimy się wokół Jezusa, formując się na comiesięcznych spotkaniach, podczas których rozważamy Słowo Boże, pogłębiamy naszą wiedzę misyjną poprzez lekturę dokumentów Kościoła, a także przez poznawanie kultury oraz tradycji w różnych krajach, w których głoszona jest Ewangelia. W ten sposób rozpalamy w sobie inspiracje oraz pomysły w jaki sposób dzisiaj możemy realizować kierowane do na słowa Jezusa czy też Kościoła. To właśnie podczas tych spotkań odczytujemy nasze powołanie do chęci wyjazdu i głoszenia Ewangelii. Bo tylko we wspólnocie i wraz z Jezusem możemy poznać do czego On nas posyła - zapewnia Michał Zientarski.

 Osoby z Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie Diecezji Radomskiej z zaangażowaniem prowadzą animację misyjną, wykorzystując w tym celu swoje talenty i pomysły. Propagowanie treści misyjnych dokonują przez różnego typu akcje internetowe, w których ukazują na czym polegają misje prowadzone przez Ruch w innych krajach, przez kreatywne posty, grafiki, fotografie czy też filmiki. Uczestniczą również w animacji misyjnej w ramach Tygodnia Misyjnego.

- Chcieliśmy poprzez animację misyjną oraz modlitwę różańcową za misje i misjonarzy przybliżyć jak wygląda działalność misyjna oraz rozbudzić charyzmat modlitewny. Ponadto na fanpage’u Ruchu Światło-Życie diecezji radomskiej w czasie tego tygodnia przybliżamy miejsca posługi misyjnej Magdy Kowalik, która aktualnie prowadzi rekolekcje oazowe w Afryce - w Kenii i Tanzanii - mówi Maciej.

- Zaangażowanie i Jezus prowadzą nas do miłości, która jest kluczem prawdziwej misji. Bo bez niej nie będziemy w stanie zrozumieć drugiej osoby, która wychowuje się w zupełnie innej kulturze. W diakonii okazujemy miłość poprzez modlitwę za misje, misjonarzy oraz za siebie nawzajem. Osoby, które zdecydują się na wyjazd wspieramy podczas zbiórek funduszy, ale także w czasie ich posługi słowem wsparcia i rozmową. Ponadto pragniemy przybliżać na bieżąco jak wygląda praca misyjna Magdy, aby rozpalać młode serca do takiej niezłomnej miłości, która potrafi ofiarować się dla innych - zapewnia ks. Paweł Łęcki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama