Nowy numer 49/2020 Archiwum

Szpital na radomskim Józefowie potrzebuje karetek transportowych

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu potrzebuje nowych karetek transportowych. Można mu pomóc je zdobyć. Wystarczy oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza.

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu funkcjonuje Zespół Transportu Sanitarnego. - Pracują w nim kierowcy karetek, sanitariusze i ratownicy medyczni, którzy każdego dnia przewożą pacjentów z naszego szpitala do innych placówek medycznych lub po prostu odwożą do domów pokonując niejednokrotnie kilkaset kilometrów - informuje Karolina Gajewska, specjalista ds. kontaktów z mediami MSS.

Obecnie ZTS korzysta z czterech karetek, które są bardzo wyeksploatowane.

- Są to sprawne ambulanse, wyposażone w nosze, krzesło kardiologiczne, butle z tlenem. Jednak by zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo przewożonych pacjentów i personelu, musimy mieć nowe karetki - przekonuje Łukasz Woźniak, kierownik Zespołu Transportu Sanitarnego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. - Każdego dnia transportujemy ok. 40 pacjentów. Są to głównie mieszkańcy regionu radomskiego. Średnio nasze karetki pokonują ok. 50 km w jedną stronę. Ale zdarzają się też znacznie dłuższe trasy jak np. na Ukrainę czy do Szczecina. To jest uzależnione od tego, skąd jest dany pacjent - dodaje.

Potrzebne są dwie nowe standardowe karetki transportowe wyposażone w nosze, krzesełko kardiologiczne, butle tlenowe. - Dzięki nim będziemy mogli zapewnić naszym pacjentom większy komfort podczas podróży. Są to osoby po różnego rodzaju operacjach. Chcemy, by ten czas jazdy nie sprawiał im dodatkowego stresu, dyskomfortu czy po prostu bólu. Nie bez znaczenia jest również bezpieczeństwo. Jeśli wysyłamy karetkę z pacjentem w długą drogę, chcemy, by i pacjent i nasi ratownicy dojechali bezpiecznie do celu. W tym momencie, dysponując pojazdami, które na licznikach mają już przejechanych ponad 400 tys. km, obawy przed ewentualną awarią na trasie są duże. Chcemy tego uniknąć - wyjaśnia Ł. Woźniak.

Dlatego szpital na Józefowie zgłosił do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza projekt ws. doposażenia lecznicy w dwie karetki. - Zachęcamy Państwa do głosowania na projekt zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pod hasłem "Doposażenie szpitala w dwa ambulanse transportowe", który opiewa na prawie pół miliona złotych - mówi K. Gajewska. 

Głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza rozpoczęło się 26 października i potrwa do 16 listopada. Głos można oddać wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej Budżetu Obywatelskiego Mazowsza bom.mazovia.pl.

W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Projekty wybrane przez mieszkańców zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama