Nowy numer 49/2020 Archiwum

Pogrzeb śp. o. Marka Zienkiewicza OFMConv

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 3 listopada w Łodzi-Łagiewnikach.

W tamtejszym sanktuarium św. Antoniego Padewskiego i bł. o. Rafała Chylińskiego zmarły 13 października zakonnik był gwardianem i proboszczem. Wcześniej, 20 lat duszpasterzował w diecezji radomskiej, w Skarżysku-Kamiennej i w Smardzewicach. Zmarł w wieku 61 lat. O jego śmierci pisaliśmy tutaj.

Wspólnota franciszkańska informuje, że uroczystości pogrzebowe, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych, rozpoczną się 3 listopada, we wtorek o 11.00 w kościele sanktuaryjnym w Łodzi-Łagiewnikach, ul. Okólna 185.

- O 11.00 Msza Święta, podczas której obowiązują obostrzenia sanitarne dotyczące liczby uczestników oraz stosowania zabezpieczeń higienicznych. W naszym kościele może przebywać 81 osób. Bezpośrednio po Mszy Świętej jedynie współbracia i duchowni oraz najbliższa rodzina będą mogli uczestniczyć w złożeniu ciała śp. o. Bruno na miejscowym cmentarzu, natomiast pozostali uczestnicy uroczystości pogrzebowych w tym czasie odmówią Różaniec w kościele, a później indywidualnie będą mogli nawiedzić miejsce pochówku, zachowując obowiązujące przepisy sanitarne - informują franciszkanie.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama