Nowy numer 49/2020 Archiwum

W obronie świątyń i tradycyjnych wartości

Środowiska konserwatywne, które odwołują się do wartości patriotycznych i katolickich, na konferencji prasowej zachęcały do organizowania się i wspólnego działania.

W konferencji wzięli udział przedstawiciele organizacji pro-life, Adrian Majcher, Konfederacja, Marek Szewczyk z ramienia Ruchu Narodowego, Kazimierz Szubiński z ramienia Konfederacji Korony Polskiej, Adam Szabelak, redaktor naczelny portalu Narodowcy.net, i Jakub Szczodry, prezes radomskich struktur Młodzieży Wszechpolskiej.

Jako pierwszy głos zabrał Adam Szabelak: - Od kilku dni jesteśmy świadkami działań, które jeszcze do niedawna uznalibyśmy za niemożliwe w naszym kraju - powiedział. Stwierdził, że wobec mobilizacji środowisk lewicowych i działań coraz bardziej agresywnych w stosunku do świątyń i wierzących druga strona wykazała dużą bierność, która powinna się zmienić. - Od nas zależy, jaki będzie finalny efekt tych wydarzeń. Nieprzekraczalna dotąd granica została przekroczona. Wdarto się do kościołów, zdewastowano strefę sacrum na skalę masową. Jeżeli nie spotka się to ze zdecydowanym oporem drugiej strony, to agresorzy uznają, że wolno im to robić. Po dniu wczorajszym słychać jednak głosy, także wśród tych, którzy wcześniej profanowali kościoły, by je omijać, bo w wielu miejscach ludzie nawet przychylni ich poglądom i postulatom nie byli w stanie tego tolerować - mówił A. Szabelak.

O aborcji, jako po prostu złu, bo jest zabiciem człowieka, przypominał Adrian Majcher.

Jakub Szczodry zachęcał do wspierania inicjatyw, by nie być biernym.

- Już teraz gromadzimy ludzi, dajemy szansę wspólnego działania, bo w pojedynkę jesteśmy mali. Zachęcam do obserwowania naszych stron internetowych, pisania do naszych działaczy, robienia spacerów w pobliżu kościołów, szczególnie w niedziele, i bycia czujnym. Mamy wśród naszych działaczy kobiety, osoby niepełnosprawne. Są fundacje jak np. Fundacja Pro-life. Oni potrzebują naszej pomocy, wsparcia. Uruchomiliśmy zbiórkę „Fala życia”. Z zebranych funduszy chcemy wspierać edukowanie społeczeństwa i wspieranie osób w potrzebie. Jednoczymy grupy w obronie Kościoła.

Kiedyś ta fala emocji minie i możemy tego nie zauważać, bo jesteśmy zabiegani, zapracowani, a lewica będzie w swych postulatach szła dalej. Bądźmy czujni! Zachęcam już teraz: Stańmy w obronie wartości katolickich, brońmy naszych świętych miejsc - powiedział J. Szczodry.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama