Nowy numer 49/2020 Archiwum

Pogrzeb śp. ks. Mirosława Dragiela SAC

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele garnizonowym pw. św. Stanisława oraz pw. NMP Królowej Apostołów w parafii św. Józefa w Radomiu.

Jak informowaliśmy, kapłan zmarł 30 października. Ks. kan. Mirosław Dragiel SAC urodził się 7 stycznia 1960 roku w Rynie. Święcenia kapłańskie przyjął 9 maja 1987 roku.

Od ponad 20 lat był kapelanem Policji na Mazowszu, służąc pomocą funkcjonariuszom, pracownikom cywilnym, ich rodzinom, a także wszystkim, którzy jej potrzebowali. Uczestniczył w najważniejszych wydarzeniach związanych z mazowieckim garnizonem Policji, w uroczystościach patriotycznych, oraz celebrował nabożeństwa w intencji policjantów i pracowników Policji. Należał do wspólnoty księży pallotynów na radomskim osiedlu Młodzianów.

Uroczystości pogrzebowe ks. Mirosława Dragiela odbędą się we wtorek, 3 listopada, w kościele garnizonowym przy Pl. Konstytucji oraz w kościele NMP Królowej Apostołów przy ul. Młodzianowskiej 124 w Radomiu.

O 11.00 Msza św. w kościele garnizonowym. O 13.00 - Msza św. w kościele pw. NMP Królowej Apostołów, w parafii św. Józefa (księża pallotyni). Po Mszy św. pogrzebowej ks. Dragiel zostanie pochowany na cmentarzu komunalnym przy ul. Ofiar Firleja w Radomiu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama