W związku z epidemią koronawirusa Szkoła Biblijna dla Dorosłych wykłady przeniosła do internetu.
Szkoła Biblijna dla Dorosłych im. św. Hieronima istniejąca pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej zainaugurowała swoje wykłady Mszą św. w kościele pw. Chrystusa Kapłana w Radomiu. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił rektor szkoły ks. dr Jacek Kucharski, a koncelebrowali wykładowcy: ks. lic. Michał Faryna oraz ks. mgr Daniel Wiecheć.
- Słuchacze otrzymali foldery z tematyką tegorocznych wykładów. Będzie nią człowiek, jego wielkość i powołane. Inspiracją do podejmowanych wykładów jest najnowszy dokument Papieskiej Komisji Biblijnej pt. "Czym jest człowiek (Ps 8,5). Zarys antropologii biblijnej" - wyjaśnia ks. Kucharski.
Pierwsze wykłady odbyły się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego. Kolejne ze względu na obostrzenia nie mogą się tam odbywać. - Istnieniu i działalności szkoły nie przeszkodziła pandemia koronawirusa. W czasie, kiedy wykłady z racji zaostrzonych przepisów sanitarnych nie mogą odbywać się w trybie zwyczajnym, istnieje tryb zdalny, a w wykładach można uczestniczyć na platformie Skype - mówi ks. Kucharski.
Szkoła Biblijna dla Dorosłych rozpoczęła swoją działalność w 2014 roku. Jej pomysłodawcą jest ks. J. Kucharski, moderator diecezjalny Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, wykładowca biblistyki i czynny przewodnik po krajach biblijnych już od przeszło 25 lat.
Początkowo słuchacze spotykali się w Sali Rycerskiej w podziemiach kościoła przy parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Od 2016 roku wykłady odbywają się w WSD w Radomiu.
- Szkoła zaczynała od 25 słuchaczy, aby rozrosnąć się do grupy 120 osób. Wywodzą się z różnych parafii diecezji. Są nimi pasjonaci Pisma Świętego z Białobrzegów, Kozienic, Pionek, Starachowic, Skarżyska-Kamiennej i Radomia oraz innych mniejszych miejscowości jak Jedlnia Letnisko, Gózd, Groszowice, Odrowąż. To ludzie, którym nie wystarcza formacja i poziom wiedzy biblijnej w wymiarze podstawowym. Jeśli potrafią poświęcić niedzielne popołudnie, zajęcia trwają od 17 do 20, dla pogłębienia Pisma świętego, to jest to wyrazem ich głębokiej wiary, ale i pasji. Można się nimi budować - podkreśla ks. Kucharski.
W szkole poza księżmi Kucharskim, Faryną i Wiecheciem, zajęcia prowadzą jeszcze dr Leszek Wianowski i ks. lic. Tadeusz Mazur. - Oni wszyscy stanowią tak wspaniały team, że ich współpracą, zrozumieniem, otwartością budujemy się wszyscy - mówi słuchaczka szkoły Małgorzata Zielińska.