Nowy numer 38/2023 Archiwum

Przyjaciele Bezdomnych pomagają mimo pandemii

W każdą sobotę ks. Daniel Glibowski pojawia się w Parku im. T. Kościuszki w Radomiu i rozdaje bezdomnym jedzenie. Możemy wesprzeć to dzieło.

Wikariusz parafii pw. św. Brata Alberta na radomskim osiedlu Prędocinek 3 lata temu z grupą pasjonatów, osób o wielkim i otwartym sercu, założył grupę Przyjaciele Bezdomnych. Modlą się za nich, odwiedzają ich, wspólnie się z nimi modlą, pomagają materialnie i pomagają wychodzić z bezdomności.

Przed epidemią spotykali się z bezdomnymi w soboty w altanie radomskiego parku. Wybrali ten dzień, bo instytucje pomocowe pracują od poniedziałku do piątku. Chcą spieszyć z pomocą w weekendy.

Teraz takie spotkania w altanie są niemożliwe. Ale z systematycznej pomocy nie zrezygnowali. Wciąż dniem spotkania jest sobota, a miejscem nadal Park T. Kościuszki. Tyle że w imieniu grupy zjawia się ks. Glibowski, a towarzyszy mu ktoś z wolontariuszy Przyjaciół Bezdomnych. Nie ma spotkania w altanie. Ksiądz z wolontariuszami chodzi po parku, a bezdomni siedząc na ławkach czy spacerując, czekają na spotkanie i wsparcie.

W niedzielę, 15 listopada po raz czwarty obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Wyciągnij rękę do ubogiego”.

Każdy z nas może tę rękę wyciągnąć, wspierając dzieło Przyjaciół Bezdomnych. Jest kilka miejsc w Radomiu, gdzie można przyjść, zamówić konkretną potrawę, zapłacić i poprosić, by została zawieszona. Pracownicy wiedzą, o co chodzi. To danie zostanie przygotowane dla Przyjaciół Bezdomnych. Oni odbiorą ją, a w sobotę ks. Glibowski dostarczy ją bezdomnym.

- Posiłek dla osoby ubogiej czy bezdomnej można zawiesić w kilku punktach w naszym mieście. Są to restauracje: La Spezia, Bolek i Lolek, Chińskie Jadło, U Grubego, La Melisa. My stamtąd odbieramy zawieszone posiłki i zawozimy do schroniska z ogrzewalnią przy ul. Słowackiego lub do parku – mówi ks. Glibowski.

Dzieło można także wesprzeć wpłatami na konto: Parafia św. Brata Alberta w Radomiu 79160014621022380810000002 z dopiskiem: - Przyjaciele Bezdomnych - WSPIERAM.


Więcej o działalności Przyjaciół Bezdomnych w wydaniu papierowym "Gościa Radomskiego AVE" w numerze na I Niedzielę Adwentu, 29 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast