Nowy numer 49/2020 Archiwum

Dni skupienia dla pytających o wiarę i drogę życiową

Ze względu na pandemię nie odbędą się w grudniu tego roku rekolekcje dla pytających o wiarę i drogę życiową. Wiosną 2021 r. Wyższe Seminarium Duchowne zaprasza na dni skupienia, których przewodnikiem będzie bł. Carlo Acutis.

Od wielu lat pod koniec grudnia Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu organizuje rekolekcje dla pytających o wiarę i drogę życiową.

- Ze względu na obecną sytuację epidemiczną te rekolekcje zostają przeniesione na wiosnę 2021 r. i przyjmą formę dnia skupienia dla młodzieży męskiej. Przewodnikiem dla uczestników będzie bł. Carlo Acutis, a hasłem jego słowa: "Eucharystia autostradą do nieba" - mówi ks. Paweł Gogacz, wychowawca i wykładowca filozofii w seminarium, organizator rekolekcji.

Carlo Acutis był geniuszem komputerowym. Stworzył strony internetowe o cudach eucharystycznych i o świętych. Jego życiowym mottem były słowa: "Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako fotokopie". Eucharystię uważał za swą "autostradę do nieba", o jej mocy opowiadał w sieci. Zmarł na białaczkę w 2006 r. w wieku zaledwie 15 lat. Został beatyfikowany w bazylice św. Franciszka w Asyżu 10 października br.

- Błogosławiony Carlo Acutis jest bardzo czytelny dla współczesnej młodzieży. Jego wielką pasją była informatyka. Zajmował się programowaniem, edycją filmów, zdjęć, ewangelizował w internecie. Stworzył nawet specjalną stronę internetową poświęconą cudom eucharystycznym. Często rozdawał swoje kieszonkowe biednym, udzielał się jako wolontariusz w parafii. Był młodym, takim normalnym chłopakiem, który kochał przyrodę, muzykę. Grał nawet na saksofonie - mówi ks. Gogacz. - Pozostawił po sobie mnóstwo myśli, które dla młodych ludzi mogą być bardzo konkretnymi wskazówkami, jak rozegrać życie. Bardzo znana jest ta jego myśl o Eucharystii jako autostradzie do nieba i w oparciu o nią będziemy prowadzić dzień skupienia, ale będą też konferencja i spotkanie w oparciu o inne myśli bł. Carla. Myślę, że to dla młodego człowieka bardzo przekonujące, iż w tym świecie, który czasami wydaje się trochę zakręcony, można pójść w kierunku Pana Boga i wspaniale realizować swoje życie - dodaje.

Organizatorzy przewidują dwa dni skupienia:

  • 17 kwietnia 2021 r. - dla młodzieży męskiej z Radomia i okolic
  • 8 maja 2021 r. - dla młodzieży męskiej z innych części diecezji radomskiej

Dni skupienia rozpoczynać się będą o godz. 10, kończyć - ok. godz. 16. W ich przygotowanie i prowadzenie zaangażowany jest cały alumnat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama