Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pilnie potrzebne osocze i krew

W związku z licznymi zachorowaniami na COVID-19 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. Konrada Vietha w Radomiu prosi o pomoc osoby, które już przechorowały koronawirusa, zostały uznane za zdrowe i czują się dobrze.

Osocze zawiera przeciwciała, które wspomagają w leczeniu chorych na COVID-19. Może ono pomóc pacjentom, u których przebieg choroby jest ciężki i przyczynić się do uratowania ich zdrowia lub życia.

Osocze mogą oddać osoby w wieku 18-65 lat, które już przechorowały koronawirusa, u których minął okres co najmniej 28 dni od ustąpienia objawów lub 18 dni od zakończenia izolacji.

Każdy, kto spełnia te kryteria, może zadzwonić do RCKiK pod numery: 600 035 315, 500 754 538  lub  515 197 764 i umówić się na oddanie osocza.

RCKiK apeluje również o oddawanie krwi: "Szanowni Krwiodawcy, Drodzy Państwo. Jeśli z jakichś przyczyn wahacie się z oddaniem krwi, jeśli tylko możecie - jesteście zdrowi, odłóżcie na chwilę sprawy, które być może mogą poczekać. W tej chwili jest zagrożone życie wielu pacjentów szpitali. Czekamy na was w naszym Centrum w Radomiu, w Terenowym Oddziale w Grójcu oraz na akcjach wyjazdowych".

Rejestracja krwiodawców odbywa się w poniedziałek i środę w godz. 7-14,  we wtorek - 7-16, w czwartek i piątek - 7-13.30. Krew będzie można oddać również w niedzielę, 22 listopada w godz. 9-14.

Informacje o terminach i miejscach, w których pojawi się ambulans na: www.rckik.radom.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama