Nowy numer 49/2020 Archiwum

Święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która w tym roku przypada 22 listopada, to patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Ze względu na pandemię koronawirusa przyjęcie w szeregi nowych członków przeniesione zostało na wiosnę przyszłego roku.

W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Akcji Katolickiej spotykali się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego na wspólnym świętowaniu patronalnej uroczystości. W czasie Eucharystii kandydaci na członków KSM składali uroczyste przyrzeczenia. Nowi członkowie AK otrzymywali legitymacje.

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią nie będą się mogli spotkać w najbliższą niedzielę. Wręczenie legitymacji i przyrzeczenie odbędą się wiosną przyszłego roku.

W związku z sytuacją pandemiczną w kraju oraz z uwagi na bezpieczeństwo zarząd KSM Diecezji Radomskiej przesunął termin przyrzeczenia nowych członków na 18 kwietnia 2021 roku.

- W diecezji mamy 23 oddziały KSM. Przyrzeczenie miało złożyć 22 nowych członków, ale ze względu na pandemię, przesunęliśmy je na 18 kwietnia. W grudniu, jeżeli pozwolą na to warunki epidemiczne, zorganizujemy rekolekcje adwentowe w Dąbrówce. Wszystkie informacje zamieszczamy na Facebooku KSM - mówi ks. Adrian Jakubiak, diecezjalny asystent KSM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama