Nowy numer 3/2021 Archiwum

"Śmiechofon" od Fundacji Dr Clown dla szpitala na Józefowie

Dzięki niemu członkowie fundacji odwiedzą i rozśmieszą dzieci, które w szpitalu często znalazły się niespodziewanie.

Tablet - "śmiechofon", jeden z 500 przekazanych do szpitali w Polsce, trafił na Oddział Chirurgii Dziecięcej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

- Dzieci trafiają do nas często po wypadku, czy nagłym zachorowaniu. Często nie mają czasu na to, żeby się spakować. Mają np. przy sobie telefon, ale nie mają ładowarki. Brakuje im wielu innych rzeczy. Oczywiście z pacjentami mogą być rodzice, ale na oddziale nie ma odwiedzin. Rodzice nie mogą się wymieniać i mieć bezpośredniego kontaktu z nikim z zewnątrz. Tablet bardzo się przyda, umożliwi kontakt ze światem zewnętrznym. Bardzo dziękujemy za ten prezent. W czasach, w jakich żyjemy, każdy przejaw normalności, empatii, myślenia o drugim człowieku jest bardzo ważny - podkreśla dr n. med. Rafał Ryśkiewicz, kierownik chirurgii dziecięcej w szpitalu na radomskim Józefowie, który w imieniu placówki odebrał tablet.

- W dobie pandemii nie możemy odwiedzać małych pacjentów, ale chcemy z nimi pozostać w kontakcie, dlatego mamy "śmiechofon" i on line organizujemy spotkania, pełne radości, zabaw, interakcji z małymi pacjentami. Dzięki temu tabletowi będzie nam łatwiej kontaktować się z dziećmi także w Radomiu - mówi Anna Suchoń-Jasik, z Fundacji Dr Clown. 

Fundacja Dr Clown, która swą centralę posiada w Warszawie i szereg placówek w kraju, została zarejestrowana w 1999 roku. "Od początku działalności naszym celem było niesienie uśmiechów tam, gdzie są one najbardziej potrzebne - do chorych w szpitalach. Nasze działania mają wspierać procesy leczenia, a także zapewnić bliskość osobom chorym i znajdującym się w sytuacjach kryzysowych poprzez wykorzystanie dobroczynnych właściwości uśmiechu" - informuje fundacja na swej stronie internetowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama