Pracownicy mediów diecezjalnych dziękowali bp. Henrykowi Tomasikowi za pasterską opiekę nad redakcjami, za 11 lat współpracy w diecezji radomskiej.
W kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu bp Henryk Tomasik przewodniczył Mszy św., w której uczestniczyli pracownicy mediów diecezjalnych.
Eucharystię koncelebrowali księża: Zbigniew Niemirski, kierownik "Gościa Radomskiego AVE", Stanisław Piekielnik, administrator Portalu Diecezji Radomskiej, ks. Jacek Wieczorek, dyrektor Radia Plus Radom, i ks. Tomasz Herc, sekretarz biskupa.
- Gromadzi nas przede wszystkim wdzięczność za 28. rocznicę sakry biskupiej księdza biskupa oraz za 11 lat współpracy w diecezji radomskiej. Zgromadziliśmy się jako media diecezjalne - Radio Plus Radom, radomski "Gość Niedzielny" i Portal Diecezji Radomskiej. Chcemy modlić się za księdza biskupa, dziękując za posługę, wszelkie wskazówki, za prowadzenie nas przez te ostatnie 11 lat, za to, że mogliśmy wspierać pasterską działalność księdza biskupa - mówił na rozpoczęcie Mszy św. ks. Wieczorek.
W homilii bp Tomasik nawiązał do słów swojego profesora, który w latach 70. ubiegłego wieku zwracał uwagę na ważną cechę współczesnego człowieka. - Mówił, że wchodzimy w etap, gdy nie logika, metodologia i argumentacja będą ważne, tylko odpowiednie zasugerowanie. Chrystus powie, poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli, ale ta prawda jest często przesłoniona przez osobiste poglądy, ale także poglądy środowiska. Coraz częściej powtarza się to, co w filozofii mówił Heidegger, że prawda jest relatywizowana do podmiotu poznającego, czyli każdy ma swoją prawdę. To rodzi chaos. Jak bardzo potrzebny jest ważny, dobry przekaz Ewangelii. W tym uczestniczą nasze media katolickie i za to Panu Bogu dziękujemy. Dziękujemy za tę pracę, której celem jest stworzenie możliwości, aby człowiek przyjął postawę wiary i miłości. To nie jest działanie takie jak wówczas, gdy przekręcamy kontakt i zapala się światło. To nie jest automatyzm, to jest kształtowanie świadomości, które jest bardzo trudne. Gdy popatrzymy na historię, możemy zauważyć, że struktury mogą być zmieniane rewolucyjnie, świadomość zmienia się ewolucyjnie - podkreślił bp Henryk.
Zaznaczył, że przekaz Bożej prawdy to zadanie praktycznie każdego chrześcijanina. - Ale w tej wielkiej wspólnocie wiary są osoby, które szczególnie podejmują tę misję przekazywania prawdy, kształtowania świadomości. Panu Bogu dzisiaj dziękujemy za państwa pracę, za udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła - mówił.
W imieniu pracowników mediów diecezjalnych bp. Tomasikowi podziękował ks. Wieczorek: - Jako pracownicy mediów katolickich dziękujemy za twój wzór, który podziwialiśmy, twoją postawę serdeczności, łagodności w rozwiązywaniu wielu problemów. Bardzo dziękujemy za pasterską opiekę nad naszymi redakcjami, za zainteresowanie mediami katolickimi i dowartościowanie roli mediów, pracy dziennikarzy w ewangelizacji, w informacji, w promocji chrześcijańskiego świadectwa tutaj, w Kościele lokalnym - mówił.
- Dziękuję księżom i państwu za pracę - mówił na zakończenie Eucharystii bp Tomasik. - Ona jest bardzo ważna. W tej chwili trwa wielki pojedynek cywilizacyjny - zderzenie myśli chrześcijańskiej z myślą niechrześcijańską, ateistyczną czy liberalną. To jest bardzo trudny pojedynek, w którym niezwykle ważną rolę odgrywają po obu stronach media. Ta walka dokonuje się w umysłach poszczególnych osób. Życzę siły, aby ten pojedynek w każdym z was kończył się zwycięstwem wolności z Chrystusem. W czasie synodu poświęconego mediom stwierdzono bardzo ciekawą rzecz - media katolickie są nie tylko narzędziem ewangelizacji, są miejscem ewangelizacji. Życzę, aby te miejsca ewangelizacji w biurze, rozgłośni, przy komputerze kształtowały w nas prawdziwych chrześcijan i dojrzałych ludzi. Bardzo dziękuję, że pomagacie wielu osobom patrzeć na Kościół, na świat w duchu Ewangelii.
Pamiątkowe zdjęcie po Eucharystii.