Nowy numer 3/2021 Archiwum

Na wyprawę do rezerwatów z kodem QR

Słupki z kodami oraz tablice edukacyjne na ścieżkach dydaktycznych na terenie nadleśnictw.

W ramach realizacji projektu „Mazowieckie rezerwaty przyrody” na ścieżkach dydaktycznych w rezerwatach przyrody „Królewskie Źródła” na terenie Nadleśnictwa Kozienice i „Krępiec” na terenie Nadleśnictwa Zwoleń zostały zamontowane słupki z kodami QR oraz tablice edukacyjne. Projekt RDOŚ Warszawa zakłada docelowo możliwość zwiedzania w ten sposób wszystkich udostępnionych społeczeństwu rezerwatów przyrody w woj. mazowieckim.

- Projekt „Mazowieckie rezerwaty przyrody” jest realizowany od 2018 roku przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Warszawie. Lasy Państwowe, jako zarządzające terenem udostępniają go na potrzeby projektu. Przedsięwzięcie dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie - informuje Edyta Nowicka, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu

RDOŚ informuje na swojej stronie internetowej: „W efekcie powstały m.in. dwa filmy: Wyspy szczęśliwe i Mazowieckie rezerwaty przyrody. Wydane zostały broszury informacyjne, zorganizowane spotkania w terenie. Aplikacja mobilna Mazowieckie rezerwaty przyrody w pierwszej fazie obejmie 20 rezerwatów, a docelowo znajdą się w niej informacje o wszystkich 189. Aplikacja ułatwi poznanie cennych przyrodniczo zakątków województwa mazowieckiego. Korzystając z niej można będzie szybko wytyczyć trasę dojazdu do wybranego rezerwatu, dowiedzieć się kiedy i w jakim celu został utworzony, jakie elementy przyrodnicze w największym stopniu wpływają na jego wartość, gdzie znajdują się szlaki i miejsca udostępnione do ruchu”.

- Zastosowane rozwiązania pozwalają w ciekawy sposób pogłębić wiedzę dotyczącą różnych zagadnień przyrodniczych oraz tych dotyczących konkretnie rezerwatu „Źródło Królewskie”. By skorzystać z nowej funkcjonalności należy mieć zainstalowaną aplikację mobilną „Mazowieckie rezerwaty przyrody”, która umożliwia sczytanie kodów QR, a także zawiera inne interesujące rozwiązania dla użytkowników w różnym wieku m.in.; quizy, gry itp. Zachęcamy Państwa do korzystania z zamontowanych tablic z kodami QR, które naszym zdaniem doskonale uzupełniają dostępną na ścieżce infrastrukturę edukacyjno-informacyjną i są odpowiedzią na potrzeby turystów ceniących nowoczesne rozwiązania - informuje Paulina Plewka na stronie internetowej Nadleśnictwa Kozienice.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama