Nowy numer 3/2021 Archiwum

Sukces zespołu ze Stąporkowa

Zespół wokalno-instrumentalny z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Stąporkowie zajął drugie miejsce w IX Międzynarodowym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych "Kolęda płynie z wysokości".

Organizatorem konkursu był Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Jury spośród 325 podmiotów wyłoniło laureatów w sześciu kategoriach. Zespół wokalno-instrumentalny z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Stąporkowie zdobył II nagrodę w kategorii "zespół starszy".

- Młodzież swoją działalność muzyczną przy parafii w Stąporkowie rozpoczęła w ubiegłym roku. W repertuarze zespołu znajdują się utwory sakralne, ale również z nurtu poezji śpiewanej i piosenki poetyckie. Przygotowania do konkursu rozpoczęliśmy pod koniec listopada ubiegłego roku - mówi Ewa Gula, która jest koordynatorką zespołu. 

Podczas eliminacji, które odbyły się online, zespół wykonał kolędę "Bóg się rodzi" oraz utwór "Misterium na jawie". Utwory nagrywane były w kościele parafialnym. 

Koncert laureatów odbył się 10 stycznia w kościele garnizonowym w Kielcach.

 - Jesteśmy pełni podziwu dla wszystkich, których mogliśmy usłyszeć w tym dniu. Czujemy się zaszczyceni tym, że mogliśmy znaleźć się pośród tak wspaniałego grona wykonawców. Dziękujemy proboszczowi ks. Andrzejowi Bartosińskiemu oraz wikariuszom ks. Pawłowi Kaszubie i ks. Łukaszowi Baranowskiemu za opiekę i wyrozumiałą pomoc. Dziękujemy wspaniałym instrumentalistom za wykonanie drugiego utworu podczas przesłuchań konkursowych, a naszym cudownym rodzicom za cierpliwość i wsparcie. Wdzięczni Bogu za ten wyjątkowy czas przyjaźni i dobra, którego doświadczamy każdego dnia, cieszymy się ogromnie z możliwości wspólnego śpiewania. Ten dar wyjątkowego czasu z wielkim sentymentem i radością będziemy wspominać już zawsze - podkreśla E. Gula.

W przesłuchaniach konkursowych udział wzięli: Maja Dudzik, Agnieszka Kowalczyk, Natalia Boruń, Joanna Sipika, Sandra Trudnos, Zuzanna Nowak, Ewa Gula, Mateusz Grabowski, Antoni Nowak, Mateusz Pomykała, Konrad Zroślak, Kamil Dybski, Kacper Górczyński. 

Zespół podczas nagrań konkursowych w kościele parafialnym.   Zespół podczas nagrań konkursowych w kościele parafialnym.
Archiwum parafii
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama