W Radomiu ruszyła gminna infolinia dotycząca szczepień przeciwko Covid-19

Telefonujący pod numer (48) 36-20-500 otrzymają wszelkie informacje na temat szczepień przeciwko koronawirusowi.

Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku od 7.00 do 13.45 i od 14.15 do 19.00. Jak informuje na swej stronie internetowej Urząd Miasta Radomia, dzwoniący pod numer telefonu (48) 36 20 500 otrzymają wszelkie informacje na temat szczepień przeciwko koronawirusowi.

Ponadto, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, urząd zapewni osobom z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym (aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub I grupa) bezpłatny dowóz do punktów szczepień. Zapisy na transport rozpoczną się 20 stycznia. Radomianie mogą się zaszczepić w 28 punktach szczepień na terenie całego miasta. Dziś ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70 roku życia. Daty startu rejestracji dla kolejnych grup będą znane w późniejszym terminie. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Na szczepienie można zapisać się na kilka sposobów:

- skorzystać z bezpłatnej infolinii czynnej całą dobę pod numerem 989 (informacje na temat szczepień przeciwko COVID-19 są dostępne w języku polskim, angielskim, ukraińskim oraz rosyjskim);

- umówić się elektronicznie poprzez swoje Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl),

- umówić się za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Umówienie się na szczepienie nie będzie wymagało posiadania numeru e-skierowania, ponieważ wystarczające będzie podanie swoich danych osobowych. Po dokonaniu rezerwacji wizyty pacjent otrzyma SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Pacjent będzie od razu umawiany na dwie wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany SMS-em.

Ponadto lekarze będą mogli wystawić dla pacjenta indywidualne e-skierowania (np. dla osoby nieposiadającej numeru PESEL czy dla osoby, która nie mogła się zaszczepić w okresie ważności pierwszego e-skierowania).

Etapy szczepień przeciwko COVID-19

ETAP 1:

- pensjonariusze DPS i innych miejsc opieki

- seniorzy

- nauczyciele

- służby mundurowe

ETAP 2:

- osoby poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi i często hospitalizowane

- osoby zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa m.in.: pracownicy sektora dostaw wody, gazu, prądu, bezpieczeństwa żywności i leków, transportu publicznego, urzędnicy odpowiedzialni za zwalczanie pandemii

ETAP 3:

- przedsiębiorcy z sektorów zamkniętych w związku z wystąpieniem stanu epidemii

- powszechne szczepienia dorosłych

W Radomiu będzie się można zaszczepić w jednym z 27 punktów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..