Nowy numer 8/2021 Archiwum

Mobilne aparaty RTG trafiły dla szpitali

Gwarantują doskonałą jakość obrazu i dostosowanie dawki promieniowania do wieku badanego pacjenta.

Nowe mobilne aparaty RTG za blisko 8 mln zł trafiły do 20 mazowieckich szpitali. To kolejny zakup w ramach realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego projektu unijnego o wartości 360 mln zł.

Siedem aparatów RTG za blisko 2,8 mln zł trafiło do szpitali w Radomiu, Kozienicach, Grójcu, Lipsku, Pionkach i Zwoleniu. Jak wyjaśnia Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, taka aparatura w dobie COVID-19 ogranicza przemieszczanie się pacjentów po szpitalu, tym samym minimalizując ryzyko rozprzestrzeniania wirusa.

Aparaty RTG marki Samsung GM 85 to nowoczesne, kompaktowe i lekkie urządzenia. Ich ogromnym atutem jest niewielki rozmiar, który umożliwia personelowi medycznemu przetransportowanie go w windzie czy wąskimi korytarzami do sali chorych. Są też bardzo wytrzymałe pod względem zużycia energii. Gwarantują doskonałą jakość obrazu i dostosowanie dawki promieniowania do wieku badanego pacjenta, dlatego mogą być również stosowane w diagnostyce dzieci. Posiadają funkcję „remote view”, dzięki której medycy mają bieżący dostęp do obrazu za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Ta opcja jest szczególnie przydatna na oddziałach SOR i w salach operacyjnych.

Nowe aparaty RTG zakupione przez samorząd Mazowsza przy wsparciu UE trafiły do: Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, placówek w Kozienicach, Grójcu, Lipsku, Pionkach i Zwoleniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama