Nowy numer 8/2021 Archiwum

Podziękowanie posła Marka Suskiego dla bp. Henryka Tomasika

Parlamentarzysta wziął udział w Mszy św. imieninowej bp. Henryka Tomasika, która była także diecezjalnym dziękczynieniem za posługę w Kościele radomskim.

Na zakończenie uroczystości w imieniu radomskich parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski przekazał biskupowi seniorowi słowo podziękowania za współpracę dla dobra lokalnej społeczności oraz posługę duszpasterską w diecezji.

"Umiłowany nasz Pasterzu, Biskupie Henryku!

Składam  Jego Ekscelencji  wdzięczność mojego serca, za wielkie poświęcenie i codzienny pasterski trud w wiernej służbie w winnicy radomskiej Chrystusa Pana i św. Kazimierza.

Styczeń to szczególny miesiąc w twoim sercu, dobry pasterzu, albowiem 6 stycznia 1993 roku w bazylice św. Piotra na Watykanie z rąk umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II otrzymałeś święcenia biskupie. To był wielki zaszczyt dla ciebie i diecezji siedleckiej. W swoim herbie biskupim zawarłeś znamienne słowa: »Adveniat Regnum Tuum« (Przyjdź Królestwo Twoje). Z woli papieża Benedykta XVI zostałeś  powołany na pasterza Kościoła radomskiego 16 października 2009 roku, jako jej ordynariusz i ojciec ludu Bożego. Przyjęliśmy Cię, Ekscelencjo, z otwartością  naszych diecezjalnych serc, zachęceni też przez Twojego wspaniałego poprzednika abp. Zygmunta Zimowskiego.

14 listopada 2009 roku, podczas Twojego ingresu w katedrze radomskiej, wypraszaliśmy obfitość darów nieba dla Ciebie i na naszą wspólną  współpracę w dziele budowania diecezji radomskiej.

Dziś, kiedy kanonicznie kończysz, jako ordynariusz, kierowanie diecezją radomską, pragnę Ci, Ekscelencjo Henryku, podziękować za  Twoje całkowite oddanie się sprawom nie tylko ważnym i  trudnym, ale nawet tym najmniejszym dla każdego pokolenia diecezji, tak świeckim, jak i duchownym.

Jako poseł RP, dziękuję za te wszystkie dobre lata współpracy, za widoczne efekty Twojej zawsze radosnej posługi i za łaski Boże, jakich doznaliśmy za Twoim pośrednictwem. Także z okazji Twoich imienin wypowiadam Plurimos Annos ad Multom, Ekscelencjo.

Byłeś Dobrym Pasterzem, poznałeś swoje wierne owce i one Ciebie poznały i miłowały. W naszych sercach takim pozostaniesz".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama