Nowy numer 8/2021 Archiwum

Dzień solidarności z Chorwacją w diecezji radomskiej

W związku z tragicznym trzęsieniem ziemi, jakie nawiedziło Chorwację, ordynariusz radomski skierował komunikat do wiernych.

Oto jego treść:

"Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju - Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Straty materialne opiewają na miliony dolarów. Kilka dni później, 6 stycznia 2021 roku, doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów.

W obliczu tego wydarzenia Caritas Chorwacji zwróciła się do wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o pomoc. Jako Kościół w Polsce - za pośrednictwem Caritas Polska - przekazaliśmy już 100 tys. złotych, jednak potrzeby są zdecydowanie większe.

W tej nadzwyczajnej sytuacji niedziela 24 stycznia br. będzie Dniem solidarności z Chorwacją. W jego ramach, podczas każdej Mszy Świętej, we wszystkich parafiach będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołami przeprowadzimy zbiórkę do puszek na ten cel. Zebrane środki należy wpłacić do Kurii. Zostaną one przekazane do Caritas Polska.

Bp Marek Solarczyk, Biskup Radomski"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama